Londra Turist Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Okunma sayısı: 538
Güncellenme Tarihi:

İngiltere’ye yapacağınız ziyaretin türüne göre vize başvurusu yapmak çok önemlidir. Vize türü ile doldurulan başvuru formu uyuşmaz ise vize reddi ile karşılaşılabilir. Vize reddi almamak için, ziyaretinizin hangi vize türüne dahil olduğunu öğrenmek için firmamız danışmanlarıyla iletişime geçiniz.

İngiltere’ye turist olarak gitmek birçok kişinin hayallerini süslemektedir. İngiltere’ye turist olarak gidebilmek için İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapılması gereklidir.

Yalnızca diplomatik pasaport sahipleri 180 gün içerisinde vize almadan İngiltere’yi ziyaret edebilmektedir. Yani diplomatik pasaport sahipleri dışında, Avrupa Birliği üye ülkelerinin vatandaşı olmayan herkesin İngiltere’ye giriş yapabilmesi için vize alması gereklidir.

İngiltere Turist Vizesi almak için öncelikle pasaport sahibi olunmalıdır. Pasaport sahibi olmayan kişiler yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek pasaport başvurusu yapabilirler. Daha sonra başvurulmak istenilen vizenin başvuru formu dikkatli bir şekilde doldurulmalı ve alınmak istenilen vizenin süresine göre vize ücreti ödenmelidir. İngiltere Turistik Vizesi 6 aylık, 1-2-5 yıllık ve 10 yıllık olarak verilebilmektedir.

Talep edilen vize süresine uygun Londra Turist Vize Harcı ödendikten sonra başvuru süreciniz başlamaktadır. Başvuru işlemleriniz başlatıldıktan sonra uzmanlarımızca vize alma prosedürleri içerisindeki gerekli evraklar listesi başvuru sahiplerine verilecektir.

Başvuru belgeleri tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenler tercüme edilip, yine uzmanlarımızca başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunup biyometrik bilgiler ile başvuru dosyası teslim edilecektir.

İngiltere Turist Vizesi başvuru süresi, Öncelikli Servisler kullanılmadığı takdirde, 2 hafta sürmektedir. Ancak İngiliz Konsolosluğu’nun yoğunluğuna bağlı olarak bu süre uzayabilmektedir.

Öncelikli Servisler hakkında detaylı bilgi alabilmek ve Londra turist vizesi ücretinin güncel bilgilerini öğrenmek için bizimle irtibata geçiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi konusunda uzman danışmanlık veren bir şirkettir. Vize başvurularınız, vize reddine itiraz başvuruları kapsamında tüm sorularınız ve danışmanlık talepleriniz için İngiltere Vizesi aracılığı ile uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.