Londra Turist Vizesi Alabilmek için Hangi Prosedürler Takip Edilmelidir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-13 17:31:52

İngiltere’ye Turist Vizesi ile gitmek isteyen kişiler belirli prosedürleri uygulaması gereklidir. Bu prosedürlerin neler olduğunu öğrenebilmek için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’ye turistik, kültürel amaçlı veya turlar aracılığıyla gidecek olan kişilerin alması gereken vize türü İngiltere Genel Ziyaretçi/Turistik Vizesi’dir. İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi bu vize türü için de kişilerin uyması gereken belirli prosedürler vardır. Vize alabilmek için uygulanması gereken vize prosedürlerinin tamamını öğrenebilmek için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vizesi başvuruları zor ve karmaşık yapıda olan başvurulardır. İngiltere’ye vize alabilmek için belirli prosedürlerin takip edilmesi gerekir. Bu prosedürlerin bazıları çok önemlidir ve bunlar yapılmadığı takdirde vize alımı zorlaşacaktır.

İngiltere Turistik Vizesi başvuru prosedürlerinden biri öncelikle kişinin pasaport sahibi olmasıdır. Pasaport sahibi olan herkes vize başvurusunda bulunabilir. Pasaportu bulunmayan kişiler, yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek pasaport başvurusunda bulunabilirler. Başvuru yapabilmek için gerekli olan pasaportu alan kişiler, İngiltere’ye hangi amaçla gitmek istiyor ise bu amaca uygun hazırlanmış başvuru formunu doldurması gereklidir. Eğer bu başvuru formu kişinin gidiş amacına uygun olmazsa başvurusu reddedilebilir. Örneğin başvuru sahibi turistik amaçlı gidiyor ise bu başvuru formunu öğrenci ziyaretçi olarak doldurması başvurusunun kabul edilmemesine neden olacaktır.

İngiltere Turist Vizesi başvuru prosedürlerinden bir diğeri, başvuru formunu dolduran kişinin başvuru işlemlerini başlatabilmesi için gitmek istediği vize türüne ve ziyaret süresine göre belirlenmiş olan vize harcını yatırması gereklidir. Vize harcını yatırmayan kişiler başvuru işlemlerini başlatamaz. Güncel vize harcını öğrenebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’ye turistik amaçlı gidecek olan kişi Turist Vizesi başvuru formunu ve vize harcını yatırdıktan sonra uzmanlarımızca verilecek olan gerekli belgeler listesindeki tüm belgeleri eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde toparlamalıdır. Turist Vizesi başvuru için gerekli evraklar içerisinde eksik evrak, sahte bilgi ve belge bulunması başvuru reddine sebep olacak ve konsoloslukta görevli vize memurunun başvuruyu reddetme ihtimali artacaktır. Gerekli evraklar eksiksiz toparlanıp, tercümesi gerekenlerin tercümelerinin yapılıp, uzmanlarımızca başvuru sahibi adına alınacak olan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler verilmelidir.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması ve vize retleri konusunda hizmet vermekte olan bir şirkettir. İngiltere vizesi başvuruları, göçmenlik yönetmelikleri ve uygulamaları konusunda her türlü sorularınızı uzmanlarına sorabilirsiniz. Başvuru süreci, başvuru prosedürleri ve sonrasında neler yapılması gerektiği, başvuru reddi alındıysa nasıl itiraz edileceği hususlarında detaylı bilgi almak, başvuru işlemlerinizi başlatmak için uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

"Londra Turist Vizesi Alabilmek için Hangi Prosedürler Takip Edilmelidir?" sayfası 292 defa okundu