İngiltere'ye Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-13 17:34:30

İngiltere Turist Vizesi alabilmek için belirli prosedürler ve başvuru dosyasına koyulması gereken belgeler bulunmaktadır. Bu prosedürleri eksiksiz şekilde uygular ve evrakları gerçeğe uygun şekilde derlerseniz başvuru alma ihtimalini artırmış olursunuz.

İngiltere Turist vizesi, başvuru sahibinin talebine göre 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak genellikle çok girişli verilebilmektedir. İngiltere Turist Vizesi süresini 6 aydan uzun süre almak isteyenler, 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla İngiltere sınırları içinde kalamazlar. Bunun nedeni kişinin İngiltere’de süresiz oturum izni olanlar gibi bulunmaması gerekliliğidir.

İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapabilmek için belirli prosedürler uygulanmalıdır. Pasaport sahibi kişi, başvurmak istediği vize türünü doğru seçerek başvuru formunu doldurduktan sonra, talep ettiği vize türüne ve vize süresine göre belirlenmiş olan başvuru ücretini yatırmalıdır. İngiltere Turist Vizesi almaya karar vermiş olan, vize başvuru formu ve vize harcını yatırmayan kişilerin başvuru işlemleri başlatılamaz. Başvuru işlemleri başlatıldıktan sonra uzmanlarımıza başvuru sahibine verilecek olan gerekli belgeler listesindeki evrakların eksiksiz olarak başvuru dosyasına koyulması gereklidir.

İngiltere Turist Vizesi başvuru için gerekli belgeler içerisinde eksik bilgi ve belge bulunması başvuru reddine sebep olabilmektedir. Aynı şekilde başvuru dosyası içerisinde sahte bilgi ve belge, gerçeğe uygun olmayan beyan bulunan belge ve tahrifat yapılmış evrak bulunması başvuruların reddedilme olasılığını artırmaktadır. Başvuru sahibi uzmanlarımızca verilecek olan başvuru için gerekli belgeler listesini dikkatli şekilde tamamlamalıdır. İngiltere Turist Vizesi başvuruları gerekli evraklar listesinin tamamını öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz.

Gerekli belgeler eksiksiz ve doğru bilgiler ile hazırlanıp, başvuru dosyası tamamlandıktan sonra uzmanlarımıza başvuru sahibi için alınacak olan randevu gün ve saatte başvuru merkezinde bulunarak biyometrik bilgiler ile başvuru dosyası elden teslim edilmelidir. Bu işlem başvuru dosyasının inceleneceği ve başvurunun karara bağlanacağı İngiliz Konsolosluğu’na gönderimi için önemlidir.

Firmamız, 2006 yılından beri İngiltere vize başvuruları ve vize reddine itiraz, Ankara Antlaşması, göçmenlik uygulamaları ve düzenlemeleri konularında başvuru sahiplerine hizmet vermektedir. Başvuru sonucunun alınması ile süreç bitmemektedir. Başvuru sonucu olumlu olduysa İngiltere’deki hak ve yükümlülükler; başvuru sonucu olumsuz olduysa vize reddine itiraz başvurularının nasıl yapılacağı konusunda bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

"İngiltere'ye Turist Vizesi Nasıl Alınır?" sayfası 320 defa okundu