İngiltere'ye Turist Vizesi ile Gidip Kalmak Kaç Gün ile Sınırlıdır?

Okunma sayısı: 2196
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’yi kültürel gezi, turistik geziler veya tur aracılığıyla ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür. 6 aylık, 2-5 yıllık ve/veya 10 yıllık vize süreleriyle, genellikle çok girişli olarak verilen vize türleridir.

Çok girişli olmasının sebebi, 6 aydan fazla Turistik Vize alan kişilerin süresiz oturum izni olan kişiler gibi 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla İngiltere sınırları içerisinde kalmamaları gerekliliğidir.

İngiltere Turist Vizesi almak isteyen kişiler öncelikle İngiltere’ye gidiş amaçlarının bu vizenin şartlarına ve türüne uyup uymadığını öğrenmelilerdir. Firmamızın danışmanları bu konuda başvuru sahiplerine hizmet vermektedir.

Bu vize ile İngiltere’ye giden kişiler eğitim, staj, mesleki kurslar vb. gibi girişimlerde bulunamazlar. Turistik vize İngiltere için sadece turistik amaçlar taşımalıdır.

İngiltere Turist Vizesi almak isteyen kişiler en fazla 10 yıllık vize alabilirler. Bu uzun vize süresini genellikle İngiltere’ye sürekli girip çıkması gereken iş adamları, İngiltere’de yaşayan aile bireyini ziyaret etmek isteyen vb. kişiler kullanabilmektedir.

İngiltere Turist Vizesini uzatmak isteyen kişiler, ülkesine dönüp tekrar vize başvuru yaparak uzatabilirler. İngiltere’de bulunurken vize uzatabilmek mümkün değildir. Bu vize ve şartlarıyla ilgili detaylı bilgi için ofislerimizi ziyaret edebilirisiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere vize başvuruları, Ankara Antlaşması Vizesi, göçmenlik uygulamaları ve yönetmelikleri konularında başvuru sahiplerine hizmet vermektedir.

Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilir, İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçerek tüm sorularınızı sorabilirsiniz.