İngiltere'ye Aile Ziyareti Yapmak Amacıyla Hangi İngiltere Vizesi Türüne Başvuru Yapmalıyım?

Okunma sayısı: 977
Güncellenme Tarihi:

İngiltere'de yaşayan aile üyelerini ziyaret etmek isteyen bireylerin başvurması gereken vize türü İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyaretçi Vizesi türüdür.

Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin İngiltere'de ziyaret edeceği şahıslar arasında 1. dereceden akrabalık bulunmalıdır. Örneğin; evlat, anne-baba, üvey baba – üvey anne, kardeş, büyükanne-büyükbaba, torun, kayınbaba-kayınvalide, üvey evlat, üvey kardeş vb. çeşitli unvanlara sahip olan kişileri bu vize türüyle ziyaret edebilir, aile bağlarınızı koruyabilirsiniz. 

Bu vize türü başvurusunda bulunan bireylerin İngiltere'de en fazla 30 gün eğitim alma hakkı bulunmaktadır. Ancak bu sürenin size yetmeyeceğini ve daha uzun süreli bir eğitim almak isterseniz İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. İngiltere'de eğitim üzerine bilgi ve danışmanlık için TIKLAYINIZ!

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu yapanlara 6 ay, 2, 5 yada 10 yıl için seyahat izni verilebilmektedir. Kaç yıllık bir vize sahibi olursanız olun, her  12 aylık zaman dilimi içinde 6 aydan (180 gün) fazla İngiltere'de kalamazsınız. Bu zaman diliminden fazla İngiltere'de kalmanız durumunda vize ihlali yapmış olursunuz.

Göçmenlik veya seyahat geçmişinizi olumsuz etkileyecek olan bu durum sonrasında yapacağınız yeni vize başvurularında veya İngiltere'ye yapmak istediğiniz giriş çıkışlarda problem yaşayabilirsiniz.

İngiltere vizesi genellikle çok girişli vize olarak verilir. 6 aylık İngiltere Vizesi almış iseniz vize sürenizin geçerli olduğu bu 6 ay zaman diliminde birden fazla Birleşik Krallık ülkelerine giriş edebilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması ve İngiltere vizesi retlerine itirazlar hakkında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi başvuru sahiplerine danışmanlık vermektedir. İngiltere Vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi almak vize danışmanlarımızla bağlantıya geçebilirsiniz.