İngiltere'de Turist Vizesiyle Çalışmak Yasak mı?

Okunma sayısı: 553
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turistik Vizesi başvuru sahiplerine İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ülkelerini turistik amaçlı ziyaret amacıyla 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık sürelerle verilen vize türüdür. Genellikle çok girişli olarak verilen bu vize türünde seyahatin amacı yalnızca turistik/ziyaret olmalıdır. İngiltere Turist Vizesi ile sadece tur gezileri, turistik, kültürel amaçlı geziler, spor müsabakalarını izleme vb. amaçlarla İngiltere’ye gidilebilmektedir.

İngiltere'de Turist Vizesiyle Çalışmak amacı dışında vizesini kullanan kişiler tespit edildiğinde ceza almaktadır; bu cezalar kişinin göçmenlik geçmişi ve gelecekteki vize başvurularında sorun teşkil etmektedir. İlerideki vize başvurularında vize reddi ve hatta vize başvuru yasağı alınabilmektedir. 

İngiltere Turist Vizesi başvuru sahibinin evrakları içerisinde İngiltere’yi ziyaret amacına yönelik bilgiler bulunması gereken başvuru formu bulunması gereklidir. İngiltere Turist Vizesi başvuru formu vize alırken vize türünüzü, vize alma amacınızı, kişisel ve finansal bilgilerinizi yazdığınız formdur. Başvuru dosyasına koyulacak başvuru formuna ek belgelere örnek olarak; maaş bordrosu, varsa tapu belgeleri, vadeli/vadesiz banka hesap dökümleri vb. verilebilir.

İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapan kişinin İngiltere’de kalıcı olmayı düşünmediğini, geri dönmeyi planladığını, kendi ülkesinde belirli varlıkları olduğuna dair bilgileri içeren bu belgeler kişiden kişiye değişmektedir.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vize başvuruları ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla Firmamızın, 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Vizesi Başvurusu, Göçmenlik Düzenlemeleri ve Uygulamaları uzmanlarıyla birlikte başvurunuzu hemen başlatabilmek için Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayede vize ve göçmenlikle ilgili tüm sorularınızın cevaplarını bulabilir ve vize alma ihtimalinizi artırmak için profesyonel destek alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla da iletişime geçebilirsiniz.