İngiltere Vizesi Başvurusu Posta Yolu ile Yapılabilir mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 15:37:33

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, bize ister posta ister e-mail yolu ister telefonla ulaştığınızda almak istediğiniz İngiltere Vizesi için gerekli evrak listesini size ulaştırıyoruz.

İngiltere vize başvuruları İngiltere vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Başvuru işlemleri oldukça karmaşık ve zor olduğu için başvuru sahiplerinin İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış danışmanlarla başvuru yapması önerilmektedir. 

İngiltere vizesi başvurularınızı uzmanlarımızla yapmaya karar veren bireyler telefon aracılığıyla da işlemlerini başlatıp sürdürebilmektedir; fakat herhalukarda başvuru merkezlerinden alınan randevuya bireyin bizzat kendisinin gitmesi gerekmektedir. Yani başvuru işlemlerinin son aşaması olan başvuru merkezlerinden alınan randevuya gidilmesi ve başvuru dosyasının teslim edilmesi işlemleri posta yoluya yapılamayacaktır. 

Başvurusunu uzmanlarımızla başlatacak olan bireylere posta yoluya veya telefon aracılığıyla evrak liastesini temin edebiliyoruz. Başvuru sahipleri de gerekli evraklar listesindeki evrakları uzmanlarımıza posta yoluyla ulaştırabiliyorlar. 

İngiltere vizesi başvuru işlemlerini uzmanlarımızla başlatmaya karar veren bireylerin uygulaması gereken prosedürler mevcuttur. Bunlar; 

  • vize türünün belirlenmesi, 
  • vize türüne uygun gerekli evraklar listesinin uzmanlarımızdan temin edilmesi, 
  • başvuru sahibinin kişisel belgeleri, maaş bordrosu, banka hesap bilgileri, başvuru formu, sponsorluk belgesi, başvuru dilekçesi, davet mektubu, kabul mektubu gibi çeşitli evrakların başvuru dosyasına eklenmesi,
  • başvuru dosyasının titizlikle hazırlanması sonrası başvuru merkezlerinden uzmanlarımızın bireyler adına aldığı randevu gün ve saatinde hazır bulunarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin verilmesi
  • başvuru sonucunun beklenmesi olarak özetlenebilir. 

Vize başvuru prosedürleri ile ilgili detaylar için TIKLAYINIZ!

İngiltere Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere Çalışma Vizesi gibi çeşitleri bulunan ve bunların da kendi alt kategorilerinin bulunduğu İngiltere vizesi türleri ve başvuru şartları hakkında bilgi sahibi olan uzmanlarımıza danışarak vize başvuru sonucunun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz. 

Örnek vermek gerekirse İngiltere'de uzun süreli veya kısa süreli eğitimlere katılmak isteyen bireyler İngiltere Öğrenci Vizesi türlerine başvuruda bulunmalıdır. 6 aydan kısa süreli eğitimlere katılacak olanlar İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne, 6 aydan uzun süreli eğitimlere katılacak olanlar ise Tier-4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi'ne başvuruda bulunmalıdır. İngilter'de eğitim ve eğitim programları hakkında uzmanlaşmış danışmanlara BURADAN ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca Türkiye Ofislerinden birisine (Ankara-İstanbul-İzmir-Gaziantep) veya İngiltere Londra ofisine uğrayarak İngiltere Vizesi başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

İLETİŞİM sayfasında firmamıza ulaşabileceğiniz bağlantılar mevcuttur.

"İngiltere Vizesi Başvurusu Posta Yolu ile Yapılabilir mi?" sayfası 741 defa okundu