İngiltere Turistik Vizesi Ne Kadar Harç Talep Etmektedir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-13 17:23:17

İngiltere Turistik Vizesi talep edilen harçları her yıl İngiltere mali yılı sona erdikten sonra dolar kuruna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu harçların güncel bilgileri firmamız uzmanlarından öğrenilebilir.

İngiltere Turistik vizesi 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık sürelerle başvuru sahiplerinin taleplerine göre verilebilmektedir. Genellikle çok girişli olan bu vize türü alındığında, kişi sadece İngiltere’yi değil Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’yı da ziyaret etme hakkına sahip olabilmektedir.

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi harçları her yıl İngiliz makamlarının yeni düzenlemeler yapması nedeniyle farklılık göstermektedir. Bu farklılıklardan dolay kişiler internette çeşitli sitelerde yazan haberlerle veya konunun uzmanı olmayan kişilerin yönlendirmesiyle vize reddi hatta vize başvuru yasağı alabilmektedir. Vize reddi veya İngiltere’ye 10 yıl giriş yapma yasağı almamak için uzmanlardan destek almak başvuruların daha hızlı ve olumlu olmasını sağlamakla kalmaz, başvuru sahibinin zaman kaybetmesini ve daha az maddi zarara uğramasını sağlar.

İngiltere Turistik vize harçları vize başvuru yapmak isteyen herkes tarafından yatırılmak zorundadır. Vize harcı yatırmayan Turistik vize başvuru formu doldurmayan kişiler başvuru işlemlerini başlatamaz. Yalnızca diplomatik pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla İngiltere’ye vizesiz girebilme hakkına sahiptir. Avrupa Birliği vatandaşı olan kişiler dışında herkesin eğitim, turistik vb. hangi amaçla olursa olsun vize alma şartı vardır.

İngiltere’ye eğitim, tıbbi tedavi, turistik gezi vb. gibi amaçlarla yapılan ziyaretlerde kullanılan vizelerin başvuru süreçleri ve prosedürleri oldukça karmaşıktır. Başvuru değerlendirme sürecinde en ufak bir eksiklik ve hatada vize reddi alınabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için danışmanlıktan destek alabilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi konusunda uzman danışmanlarıyla vize başvurusu yapmak isteyen kişilere hizmet vermektedir. İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması ve vize reddine itiraz kapsamlı başvurular hakkında tüm sorularınız için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayınız.

"İngiltere Turistik Vizesi Ne Kadar Harç Talep Etmektedir?" sayfası 320 defa okundu