İngiltere Turistik Vize Süresi En Fazla Ne Kadardır?

Okunma sayısı: 578
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, 6 aylık, 2-5 yıllık ve 10 yıllık sürelerde İngiltere’yi kültürel, turistik vb. amaçlarla ziyaret etmek isteyen kişilerce alınması gerekli olan Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir. Genellikle çok girişli olarak verilen, 6 ayın üzerinde vize alan kişilerin, 6 ayda bir İngiltere dışına çıkması gerekli olan vizedir.

İngiltere Turistik Vizesi, İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ülkelerine turistik, kültürel, ziyaret, seyahat vb. amaçlarla gitmek isteyen kişilere verilmektedir. Amacı dışında vizesini kullanan kişiler tespit edildiğinde ceza verilmektedir. Başvuru sahipleri öncelikle vize türlerinden hangisinin ziyaret amacına daha uygun olduğunu öğrenmeleri gereklidir.

Eğer İngiltere’de vize türünüze aykırı bir girişimde bulunursanız, tespit edildiğinde verilecek olan cezalar göçmenlik geçmişinizi olumsuz etkileyecektir. İleride başvurulacak vize türlerinin verilmesini uzatabilir, vize reddi ve hatta vize başvuru yasağı verilebilir.

İngiltere Turist Vizesi en fazla 10 yıllık alınabilmektedir. Kişinin vize süresi bittiği anda İngiltere’yi terk etmelidir. Vize süresini uzatmak isteyen kişiler, bunu Turist vizesi için İngiltere’den yapamamaktadır. Kişinin kendi ülkesine dönüp yeniden başvuru yapması gereklidir. Vize süresini İngiltere’de iken uzatabileceğiniz vize türlerini öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz.

İngiltere Turist vizesi başvuru süresi ve başvuru süreci, başvuru prosedürleri ve sonrasında neler yapılması gerektiği, başvuru reddi alındıysa nasıl itiraz edileceği hususlarında detaylı bilgi almak için Londra, Ankara, İstanbul, Antep ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere vizesi, göçmenlik uygulamaları ve düzenlemeleri, Ankara Antlaşması, vize retlerine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla hizmet vermekte olan bir şirkettir. 

Başvuru işlemlerinizi başlatmak için uzmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı iletişim bilgilerini kullanarak irtibata geçebilirsiniz.