İngiltere Turistik Vize Reddi Alındığında Ne Yapılmalıdır?

Okunma sayısı: 570
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi 6 ay, 2-5 yıl ve 10 yıllık İngiltere’yi turistik, kültürel vb. amaçlarla ziyaret etmek isteyen kişilere genellikle çok girişli olarak verilebilen, 6 ayın üzerinde alınan vize sürelerinde 6 ayda bir İngiltere dışına çıkılması gerekli olan vize türüdür.

İngiltere Turist Vizesi başvurularında İngiltere Turistik Vize reddi almanın farklı nedenleri olabilmektedir. Bu çeşitli nedenlerden biri başvurulmak istenilen vize türü ile seyahatin amacının uygun olmamasıdır.

İngiltere Turist Vizesi almak isteyen kişilerin İngiltere Turistik Vize reddi almamak için öncelikle yapması gereken başvurmak istediği vize türünün seyahat amacına uygun olup olmadığını öğrenmektir. Uzmanlarımız başvuru sahiplerine bu konuda yardımcı olmaktadır.

Vizesini amacı dışında kullanan bireyler, tespit edildiklerinde, ceza alacaklardır. Bu cezalar başvuru sahiplerinin göçmenlik geçmişini olumsuz etkileyecek ve gelecekte yapacakları vize başvurularında sorun teşkil edecektir.

İngiltere Turist vizesi başvuru prosedürleri ve başvuru süreci oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bu karmaşık yapı nedeniyle kişiler, başvuru için hangi belgelerin gerektiğini bilmemekte; internetteki çeşitli sitelerdeki yanlış bilgiler nedeniyle ve konusunda uzman olmayan kişilerin yanlış yönlendirmeleri sonucu İngiltere Turistik Vize reddi almaktadır.

Başvuru için gerekli belgelerden bazıları;

  • Başvuru sahibinin kişisel bilgileri,
  • Maaş bordrosu,
  • Banka hesap bilgileri,
  • Tapu belgeleri,
  • Bakmakla yükümlü olduğu kişilere dair belgeler,
  • Sponsor aracılığı ile gidecekse sponsor bilgileri vb. olarak sıralanabilir. 

İngiltere Turist Vizesi başvuru prosedürlerini titizlikle uygulayarak vize alan bireylerin İngiltere'de çalışma hakkı bulunmayacaktır. İngiltere Vize başvuruları ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu konularında uzmanlaşmış firmamız, 2006 yılından beri hizmet veren bir danışmanlık şirketidir.

Uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu hemen başlatabilmek için Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir, İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.