İngiltere Turistik Vize Niyet Mektubu Örneği Nasıl Alabilirim?

Okunma sayısı: 1041
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’yi turistik, kültürel vb. amaçlar ile ziyaret etmek isteyen kişilerin, 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak alabileceği Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir.

Turistik vize genellikle çok girişli olarak verilmekte ve başvuru sahibinin 6 aydan fazla aldığı vize süresi içerisinde İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla kalmamalıdır.

İngiltere’de süresiz oturum izni olan veya vatandaşlığı bulunan bir kişi gibi bulunmamalıdır. Eğer 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla İngiltere sınırlarında bulunursa başvuru sahibi bir dahaki vize talebinde vize reddi alabilir veya İngiltere sınırında girişine izin verilmeyebilir.

İngiltere Turistik Vize Niyet Mektubu, başvuru sahibinin seyahat amacı, ne kadar süre kalma niyetinde olduğu, ülkesine geri döneceği gibi bilgileri yazması gereken belgedir.

Bu belgenin başvuru dosyasında bulunması elzemdir. Vize memuru bu belgeyi inceleyerek vize başvurusunda kişinin ne kadar samimi olduğunu ve seyahat amacını öğrenmektedir.

İngiltere Turistik Vize Niyet Mektubu örneği, başvuru sahibi daha önce böyle bir dilekçe yazmadıysa veya başvuru sahibinin bu niyet mektubunu yazmaya dair kafasında soru işaretleri varsa başvuru sahibi adına firmamızın uzmanları tarafından yazılabilmektedir.

Başvurulan vize türünün hak ve yükümlülükleri dışına çıkılmamalıdır. Her vize türünün kendi içerisinde belirlenmiş şartları bulunmaktadır.  Turist vizesinin şartlarından biri de vize sahibinin İngiltere ziyaretinin yalnızca turistik, kültürel gezi, ziyaret gibi amaçlar taşıması gerektiğidir.

İngiltere Turist Vizesi alan kişinin İngiltere’ye gittiğinde eğitim, çalışmak, yerleşmek gibi amaçları olmamalıdır. Böyle bir durum tespit edildiği takdirde vize sahibi ceza alacaktır ve bu cezalar göçmenlik geçmişinde olumsuz etki bırakarak vize reddi alınmasına sebep olacaktır. Vize reddi almamak ve böyle bir durumla karşılaşmamak için uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

İngiltere Turistik Vize Niyet Mektubu örneği nereden alabilirim, dilekçe örneğini nasıl yazabilirim gibi sorular kafanızı karıştırıyorsa uzman danışmanlarla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi ile veya Londra, Ankara ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilir, göçmenlik ve İngiltere Vizesi konusunda bilgi alabilirsiniz.