İngiltere Turistik Vize Ne Kadar Sürede Belli Olur?

Okunma sayısı: 662
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak genellikle çok girişli olarak verilebilen Ziyaretçi vizesi türüdür. Bu vize türüyle turistik amaç taşımak kaydıyla (spor müsabakalarını izleme, resim/heykel galeri gezileri, kültürel turlar vb.) İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkeleri ziyaret edilebilmektedir.

Bu amaçlar dışında Turist vizesi almaya çalışan kişiler vize reddi ile karşı karşıya kalmakta veya vize alındıktan sonra vizenin şartlarının dışına çıkılması durumunda bireyler göçmenlik geçmişlerini etkileyecek olan birtakım cezalar alabilmektedir. Turist vizesi ve şartları hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi başvuruları, belgelerin toplanması, gerekli olan belgelerin tercümelerinin yapılması, vize başvuru ücretinin ödenmesi, hangi vize türüne başvuruluyor ise o vizenin başvuru formlarının doldurulması, uzmanlarımızca başvuru merkezinden başvuru sahibi adına randevu alınması ve randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesinin ardından eğer Öncelikli Servisler kullanılmadıysa 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde vize başvurusu sonuçlanması öngörülmektedir. Elbette bu süre belirli nedenlerle uzayabilir veya Öncelikli Servisler ile kısalabilmektedir.

İngiltere Turistik Vize ne kadar sürede çıkar sorusunun cevabı, her dönem değişmekle birlikte İngiltere Konsolosluğu'nun yoğunluğuna göre ve bu süreci hızlandıran servisler kullanıp kullanmadığınıza göre değişmektedir.

İngiltere Turistik vize ne kadar sürede çıkacağını belirleyebileceğiniz servisler mevcuttur. Ek bir ücret ödeyerek yaralanabileceğiniz bu servislere bir örnek olarak başvuru değerlendirilme sürecini 5 gün gibi kısa bir sürede sonuçlandıran Öncelikli Servis (Priority Visa Service), Ankara Antlaşması, Aile Birleşimi Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlılarının İngiltere’ye Yerleşim Vizesi, İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi (Yerleşim başvurularında Yerleşim Vizesi için Öncelikli Servis ile hızlandırılmış başvuru yapılabilir) türlerinde kullanılamamaktadır.

Bir diğer örnek olan Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) ile başvuru süreciniz 24 saate inmekte ve bu servis de yalnızca İstanbul’daki İngiltere Başvuru merkezinden alınabilmektedir.

İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi türlerinde, Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi ve Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurularında kullanılabiliyor Öncelikli servis çeşitleri hakkında detaylı bilgi alabilmek bizimle iletişime geçiniz.