İngiltere Turistik Vize Formu Yanlış Doldurulursa Ne Olur?

Okunma sayısı: 757
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi turistik, tarihi, kültürel vb. niyetlere İngiltere’ye seyahat etmek isteyen bireyler 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak alınabilen genellikle çok girişli olarak verilen Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir.

İngiltere Turistik Vize formu başvuru süreci içerisinde vize memurunun vize onayı vermesini sağlayan önemli bir belgedir. Bu belgenin doldurulmasında hata yapılması vize memurunun başvuru sahibinin seyahat niyetine şüpheyle yaklaşmasına ve vize reddi vermesine neden olabilir.

İngiltere Turistik Vize formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken çeşitli hususlar bulunmaktadır. Bunlardan biri vize formunun vize türüne uygun doldurulmasıdır.

Başvuru sahipleri yapacakları seyahatlerin amacına uygun olarak vize türünü belirleyerek başvuru formunu doldurup, kişisel ve finansal bilgilerini eksiksiz şekilde yazdığı takdirde vize başvuru formu doğru şekilde tamamlanmış olacaktır.

İngiltere Turistik Vize formu doldurulması konusunda değinilecek diğer önemli nokta içerdiği bilgilerinin doğru ve eksiksiz olmasıdır. Başvuru formunda yazan belgelerde bir yanlışlık ve eksiklik vize memuru tarafından tespit edildiği veya başvuru sahibinin kendisi hakkında belirli bilgileri sakladığı düşünüldüğü takdirde vize reddi alınması kaçınılmaz olacaktır.

Vize reddi almak bir daha Turist Vizesi alınamayacağı, bir daha İngiltere’ye gidilemeyeceği anlamına gelmez. Yeniden vize başvurusu yapabilmek için profesyonel destek almak oldukça önemlidir. Bu noktada uzmanlarımızla vize başvurularınız ve vize reddine itiraz başvurularınız hususunda iletişime geçebilir ve başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Evrakları titizlikle hazırlayarak başvuru dosyanıza eklemenizden sonra başvuru formunun doldurulması, gerekli evrakların tercümelerinin yaptırılması, dilekçe ve davetiyelerin hazırlanmasından sonra başvuru merkezlerinden alınan randevu gün ve saatinde başvuru dosyası biyometrik bilgilerle birlikte görevlilere verilir.

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde yaşamayan kişiler İngiltere Turistik Vizesi işlemlerini başlatabilmek için telefon aracılığı ile uzmanlarımıza ulaşabilirler.

Firmamız İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan danışmanlık şirketidir.

İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilir, bu hat aracılığı ile İngiltere Vizesi başvuruları hakkında tüm sorularınıza yanıt bulabilir, yine bu hattı arayarak veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.