İngiltere Turistik Vize Fiyatları Nasıl Öğrenilir?

Okunma sayısı: 687
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapmak isteyen bireylerin seyahatinin süresine göre 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak genellikle çok girişli olarak verilebilen bir vize türüdür. İngiltere Turist vizesi alan bireyler yalnızca İngiltere’yi değil Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya da ziyaret edilebilmektedir.

İngiltere Turist vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıdadır. Bu vize türünün başvurularını yapabilmek için öncelikle kişinin pasaport sahibi olması gereklidir. Pasaport sahibi olmayanlar, yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüklerinden pasaport başvurusu yaparak vize başvurusu yapabilmenin ilk adımını atmış olacaklardır.

Başvuru yapmak isteyen kişi pasaport sahibi olduktan sonra İngiltere Turist Vizesi başvuru işlemlerini başlatabilmek için vize harcını yatırması gerekir. Vize harcını yatırmayan kişiler başvuru işlemlerini başlatamazlar. Bu vize harcı her yıl değişiklik göstermektedir.

İngiliz makamlarınca her yıl 5 Nisan’da mali yılın sona ermesini takiben dolar kurundaki değişikliklere göre sterlin olarak belirlenir. Başvuru merkezlerinde dolar kurundaki değişikliklere göre alınan bu ücret, başvuru sahiplerince Türk lirası olarak ödenmektedir. Güncel vize harçları bilgisini danışmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İngiltere Turist vizesi harçları da yatırıldıktan, vize türüne uygun başvuru formu doldurulduktan sonra danışmanlarımızca başvuru sahibine verilecek olan gerekli belgeler listesindeki belgeler toparlanıp, tercümesi yapılması gerekenlerin tercümelerinin yapılıp, uzmanlarımız tarafından kişi için alınacak randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak, hazırlanan başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler verilmelidir. Başvuru sonucu, Öncelikli Servisler kullanılmadığı takdirde, ortalama 15 gün içerisinde belli olmaktadır.

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde yaşamayan kişiler İngiltere Turistik Vizesi işlemlerini başlatabilmek için telefon aracılığı ile uzmanlarımıza ulaşabilirler.

Bu vize türünün çeşitli kategorilerine sahip olan bireyler İngiltere'de 30 güne kadar eğitim alabileceklerdir. İngiltere'de uzun süreli eğitim almak isteyen bireyler eğitim uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir. 

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi türleri, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan danışmanlık şirketidir.