İngiltere Turistik Vize Evraklar Hazırlanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Okunma sayısı: 650
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’yi turistik, kültürel vb. amaçlar ile ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurması gereken, 6 ay, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak genellikle çok girişli olarak verilen Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir.

Bu vize türüne başvururken, alınmak istenen vize süresi ne olursa olsun, vize sahiplerinin 1 yıl içinde 6 aydan fazla İngiltere sınırları içinde bulunamayacağını biliyor olması gerekir.

İngiltere Turistik Vize evraklar hazırlanmaya başlamadan önce belirli prosedürlerin izlenmesi gerekmektedir. Başvuru yapmak isteyen bireyler öncelikle yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek vize başvuru için gerekli olan pasaport başvurusu yapmalıdır.

Pasaport kısa süre içinde ellerine ulaşacaktır. Seyahat niyetine uygun vize türü seçildikten ve alınmak istenen vize süresine uygun vize harcı yatırıldıktan sonra firmamızın uzmanlarınca vize için gerekli belgeler listesi başvuru sahiplerine verilecektir.

İngiltere Turistik Vize evraklar listesi bu vize türünün güncel harç bilgisini uzmanlarımızdan öğrenerek yatırdıktan sonra yine uzmanlarımız tarafından liste olarak verilecek olan gerekli evrakları toplamaya başlamalıdır. İngiltere Turistik Vize evraklar listesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Bu evraklardan bazıları şöyle örneklendirilebilir. Başvuru belgeleri içerisinde kişisel bilgileri içeren evraklar yer almalıdır. Kişinin ev adresi, iş adresi, bakmakla yükümlü olduklarının kişisel bilgileri, vb. gibi bilgileri içeren evraklar verilebilir.

Kişinin finansal bilgileri de seyahati için önem arz etmektedir. Başvuru sahibinin maaş bordrosu, varsa tapu belgeleri, banka vadeli/vadesiz hesap kayıtları vb. gibi evrakları, kişinin seyahatinde mali zorluklara düşmeyeceğinin kanıtları olacaktır.

Vize memurunun bu kanıtları görebilmesi vize reddi alınmaması için oldukça önemlidir. Bu gerekli evraklardan herhangi birinin eksik olması durumunda vize memuru vize reddi hatta, seyahat niyetinizi şüpheli gördüğü takdirde, vize başvuru yasağı bile verebilmektedir.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi türleri, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan danışmanlık şirketidir.

İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek İngiltere Vizesi başvuruları hakkında tüm sorularınıza yanıt bulabilir, yine bu hattı arayarak veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde yaşamayan kişiler İngiltere Turistik Vizesi işlemlerini başlatabilmek için telefon aracılığı ile uzmanlarımıza ulaşabilirler.