İngiltere Turist Vizesi'ne Kimler Başvurabilir?

Okunma sayısı: 748
Güncellenme Tarihi:

Tamamen turistik amaçlı ve 6 aydan kısa süreli olarak seyahat edecek kişilerin başvurması gereken vize türü İngiltere Turist Vizesi'dir. Bu vize türünün başvuruları bilindiği üzere karmaşık yapıdadır.

Bu sebeple alanında uzmanlaşmış danışmanlardan destek alınması büyük önem taşımaktadır. İngiltere Turist Vizesi sonucunun büyük oranda olumlu olmasını sağlamak isteyen bireylerin uzmanlarımızla vize başvurusunda bulunmaya karar vermesi halinde İngiltere Turist Vizesi başvuru işlemleri başlatılacak ve uzmanlarımız ile hangi alt kategoriye başvurmanız gerektiğine karar verebileceksiniz. Vize türü belirlendikten sonra vize türüne uygun gerekli evraklar listesi temin edilebilecektir. 

  • Başvuru formu, 
  • Dilekçe / niyet mektubu, 
  • Varsa sponsorluk yazısı,
  • Banka hesap bilgileri, 
  • Maaş bordrosu, 
  • Emeklilik belgesi vb.

olarak çeşitlilik gösteren vize başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi için firmamız uzmanlarına danışabilirsiniz.

Başvuru dosyası hazırlandıktan sonra İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden danışmanlarımız randevu alacak ve başvuru sahipleri başvuru dosyasıyla birlikte başvuru merkezlerinde bu tarihte hazır bulunacaklardır.

Randevu sırasında biyometrik bilgiler (fotoğraf, parmak izi, göz taraması) ve başvuru dosyası görevlilere verilecek ve bireylerin bilgileri İngiltere İstanbul Konsolosluğu’na incelenmek üzere gönderilecektedir. Başvuru sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde belli olabilmektedir. Ancak bu süre konsolosluğun yoğunluluğuna göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere Turist Vizesi herhangi bir İngiltere çalışma iznini kapsamaz. Dolayısıyla İngiltere Turist Vizesi kapsamında İngiltere'de bulunan kişiler maddi gelir sağlayacak herhangi bir işte katiyen çalışamazlar.

Bu vize türünün belirli şartları arasında seryahat amacınıza göre vize türüne başvuruda bulunmanız gerektiği yer almaktadır. Örneğin; 

  • İngiltere'de maddi gelir olmaksızın iş görüşmesi gibi amaçlarla 6 aydan kısa süreli bulunacak kişilerin başvurması gereken İngiltere Vizesi türü İngiltere İş Ziyareti Vizesi'dir. 
  • İngiltere'de bulunan bir aile bireyini ziyaret etmek isteyen kişiler ise İngiltere Aile Ziyareti Vizesi kapsamında İngiltere'ye seyahat etmelidir. 

İngiltere Turist Vizesi türleri için tıklayınız! İngiltere Turist Vizesi ve başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi almak ve İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapmak için iletişim detaylarımızı kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.