İngiltere Turist Vizesi Türü Nasıl Seçilir?

Okunma sayısı: 580
Güncellenme Tarihi:

Tüm İngiltere Vize türlerinde olduğu gibi İngiltere Turist Vizesi de başvuru sahiplerine belirli şartlar ileri sürmektedir. 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık sürelerle genellikle çok girişli olarak verilen bu vizeye başvuru yapacak kişiler vizenin gerektirdiği şartları sağlamalıdır. Vize türünün şartlarını sağlayan bireyler vizeye başvuru yapabilecektir.

İngiltere Turist Vizesi türü ile İngiltere’ye gitmek isteyen bireyler öncelikle seyahat amacının bu vize türüne uyup uymadığını iyi değerlendirmelidir. İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapabilmek için seyahat amacınızın yalnızca turistik amaçlar olmalıdır. Turistik amaçlar; kültürel, tarihi geziler, turlar, spor müsabakalarını izleme, galeri, sergi gezileri, konserler vb. olarak örneklenebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi türü belirlenmesi, sadece seyahat amacının uymasıyla değil bireylerin bu vize türünün İngiltere’de bulunmak için izin verdiği süre ile ilgilidir.

İngiltere Turist vizesi başvurusu yapmak isteyen birey almak istediği vize süresi ister 6 ay olsun ister 10 yıl olsun 1 yıl içinde toplamda 6 aydan fazla İngiltere’de bulunamayacağını bilmelidir. Bu yüzden, genellikle çok girişli olarak verilen İngiltere Turist Vizesi sahibi kişiler vize sürelerini kullanırken dikkatli olmalıdır.

Aksi durumda İngiltere’ye bir dahaki giriş yapma istekleri geri çevrilebilir, sınır pasaport kontrolünde İngiltere’ye girişi engellenebilir. Bu, bireylerin gelecekte yapacakları sadece İngiltere vize türleri değil diğer tüm ülkelerin vize alım başvurularında problem yaratabilir, göçmenlik geçmişini olumsuz etkilediği için vize reddi alımına sebep olabilir.

İngiltere Turist Vizesi türü belirlenirken vize süresi sınırı ve vizenin izin verdiği seyahat amaçları dışında uyulması gereken başvuru prosedürleri vardır. İngiltere Turist Vizesi başvuru prosedürleri bireyin Pasaport sahibi olmasıyla başlamaktadır. Vize başvurusu için gerekli olan pasaport sahibi olmayan bireyler yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Vize başvuru formunu doldurduktan ve vize harcı ücretini ödedikten sonra firmamızın danışmanlarından İngiltere Turist vizesi için gerekli belgeler listesini alabileceklerdir. Gerekli belgeler listesindeki evraklar eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgiler ile düzenlenmelidir. Gerekli belgelerin bazıları maaş bordrosu, varsa tapu belgeleri, uçak bilekleri, otel rezervasyonları, varsa sponsorun bilgileri vb. olarak söylenebilir.

Ancak her başvuru dosyasına koyulan gerekli belgeler, bireylerin yaşam standartlarının farklılığına göre değişmektedir. Başvuru sahibini kendi durumunu en iyi şekilde ifade edecek belgeleri tamamlayamadığı veya eksik belge içeren başvuru dosyası ile başvuru yaptığı için vize reddi alabilmektedir.

Başvuru sahibi kendinize uygun gerekli belgeler listesini danışmanlarımızdan öğrenerek başvurunun olumsuz sonuçlanma ihtimalini en aza indirmiş olacaktır. Gerekli belgeler toplanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümelerinin yapılıp, danışmanlarımızca başvuru sahibi adına randevu alındıktan sonra randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak biyometrik bilgiler verilmelidir.

Başvuru sürecinizi danışmanlarımız başından sonuna kadar takip ederek vize reddi alındığı takdirde vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yaparak olumsuz sonucu olumluya çevirebilirsiniz.

Firmamız İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi türleri, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan danışmanlık şirketidir.