İngiltere Turist Vizesi Süre Kısalabilir mi?

Okunma sayısı: 606
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi başvuru sonucunun ortalama 3 hafta (15 iş günü) içerisinde çıkması öngörülmektedir. İngiltere Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre bu süre uzayabilmekte veya Öncelikli Servisler kullanılarak başvuru süresi kısalabilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi süre kısaltabilmek için başvuru sahibinin kullanabileceği bir takım Öncelikli Servisler bulunmaktadır. Bu servislerin bazıları, belirli başvuru merkezlerinde ve belirli vize türleri ile kullanılabilmektedir. Bunlar hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikli Servislerden bazıları şu şekilde örneklenebilir. Mesai Saatleri Dışında Başvuru Servisidir (Prime Time Appointment Service), ek bir ücret ödeyerek, başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezine mesai saatleri dışında yapabilmeyi sağlayan bir başvuru sistemidir. Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvuruları dışındaki tüm vize başvurularınız için kullanabileceğiniz bir servistir.

Bu servislere bir diğer örnek olarak Öncelikli Servis (Priority Visa Service) verilebilir. Bu servis ile başvuru sonucunuz 5 iş günü içerisinde çıkabilmektedir.

Hızlandırılmış İngiltere vizesi başvurusu yapılmasını sağlayan Öncelikli Servis ile İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu yapılabilmektedir.

İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi başvuruları oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bu vize türünün kategorilerinden birine başvuruda bulunacak olan bireylerin başvuru sonucunun olumlu olması halinde çalışma hakkı verilmemekte ancak 30 güne kadar eğitim hakkı verilmektedir.

Bazı turist vizesi kategorileriyle eğitim alabilecek olan bireyler 30 günden daha uzun süreli eğitimlere katılabilmek için detaylı bilgiyi eğitim uzmanlarından alabilecektir. 

Firmamız İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi türleri, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan danışmanlık şirketidir.

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde yaşamayan kişiler İngiltere Turistik Vizesi işlemlerini başlatabilmek için uzmanlarımıza telefon aracılığı ile iletişime geçebilirler.

İngiltere Turist Vizesi değerlendirilme süresi nasıl kısaltılır, öncelikli servislerden nasıl yararlanabilirim gibi sorularınız varsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret ederek cevap bulabilir, İngiltere Turist Vizesi başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.