İngiltere Turist Vizesi Sponsor Mektubu Nedir?

Okunma sayısı: 640
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerine turistik, kültürel, tarihi vb. gibi çeşitli ziyaretler yapılabilmesini sağlayan, 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak ve genellikle çok girişli verilebilen Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir. İngiltere Turist Vizesi süresi ne olursa olsun, 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bilinmelidir. Seyahat amacının yalnızca spor müsabakalarına katılma, kültürel geziler vb. turistik olmasına dikkat edilmelidir.

İngiltere Turist Vizesi başvuru sahiplerinin belirli bir finansal kaynak ile seyahatini sağlayacağını belgelemesi gereklidir. Bu belgelere örnek olarak eğer kişi kendi mali kaynakları ile başvurusunu yapacaksa maaş bordrosu, banka hesap bilgileri, varsa tapu belgeleri gibi evrakları başvuru dosyasına eklemelidir. Eğer İngiltere Turist vizesi başvuru sahibi kendi imkanlarıyla bu seyahatini finanse edemeyecek ise sponsor aracılığı ile bu ziyaretini gerçekleştirebilir.

İngiltere Turist Vizesi sponsor mektubu, İngiltere’ye turistik amaçlarla seyahat edecek olan kişilerin kendi mali kaynaklarının yetersizliği nedeniyle başvuru sahibi sponsor aracılığı kullanabilmektedir.

Bu sponsor mektubu içerisine, birey yazıyor ise başvuru sahibi ile yakınlığı, ne kadar bir mali kaynak sağlayacağı veya bir kurum yazıyor ise başvuru sahibine neden sponsor olduğunu gibi mantıklı birtakım bilgileri yazması gereklidir.

Bu mektubu başvuru sahibi başvuru için gerekli belgelerle birlikte başvuru dosyasına koymalıdır. İngiltere Turist Vizesi sponsor mektubu hakkında detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi sahibi olan bireyler; 

  • Çalışma hakkına sahip olmayacaklar
  • 30 güne kadar eğitim alabilecekler
  • İngiltere'den turist vizesi uzatma başvurusu yapamayacaklar
  • Aile üyelerini bağımlı olarak yanlarına alamayacaklar

Aile üyelerinin de İngiltere'yi ziyareti için vize başvurusu yapması gerekecektir. İngiltere'de eğitim süreleri, ücretleri, konaklama olanakları gibi hususlar için eğitim danışmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

Firmamız İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi türleri, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan danışmanlık şirketidir.

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde yaşamayan kişiler İngiltere Turistik Vizesi için firmamızın uzmanlarına telefon aracılığı ile ulaşarak da işlemlerini başlatabilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi sponsor mektubu nasıl yazılır, kim tarafından yazılabilir vb. gibi sorularınız varsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret ederek cevap bulabilir, İngiltere Turist Vizesi başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.