İngiltere Turist Vizesi Sağlık Sigortası Gerekli midir?

Okunma sayısı: 639
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi Sağlık Sigortası, seyahat kapsamlı İngiltere’ye gidecek olan İngiltere veya Avrupa Birliği vatandaşı olamayan kişilerin yaptırması gereken sigortadır.

Eğer bireyler kişisel ve seyahat sigortası yaptırmazsa ileride başvurmak istedikleri İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi, İngiltere Turist/Genel Ziyaretçi Vize türleri, süresiz oturum izni gibi vize ve göçmenlik başvurularında red alma ihtimalleri artacaktır.

İngiltere Turist Vizesi Sağlık Sigortası başvuru için gerekli belgelerin arasında bulunması gereken vize onayı için elzem bir belgedir. İngiltere Turist Vizesi Sağlık Sigortası yatırmayan kişiler, İngiltere’de ücretsiz sağlık servisleri dışında tedavi alabilmek için National Health Service (NHS) ücretlerinin yüzde elliden fazlasını ödemesi gerekecektir. Ücretsiz sağlık hizmetlerine şöyle örnek verilebilir;

  • Acil hizmetler,
  • Bulaşıcı hastalıkların tedavisi,
  • İşkence,
  • Aile içi şiddet vb.

İngiltere’ye Turist Vizesi ile giden AB ve İngiltere vatandaşı olmayan bireylerin Immigration Health Surcharge (IHS) sağlık vergisi ödemesi yapmasına veya başvuru için IHS referans numarası almasına gerek yoktur.

İngiltere'ye turist vizesi ile gitmek isteyen bireyler başarılı bir başvurunun sonunda Turist Vizesi alarak; Vize süresi boyunca İngiltere'ye sıklıkla girip çıkabilecek yani çok girişli olarak vize alabilecektir. Çalışma izni alamayacaktır. İngiltere'de 30 güne kadar belirli turist vizesi kategorileriyle eğitim alabilecektir. İngiltere'de 30 günden uzun süreli eğitimler ve konaklama imkanları ile ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsiniz. 

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi türleri, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan danışmanlık şirketidir.

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde yaşamayan kişiler de uzmanlarımıza telefon aracılığıyla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattına ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirler.