İngiltere Turist Vizesi Red Olursa Nasıl İtiraz Edilir?

Okunma sayısı: 647
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi red olursa ne yaparım sorusu birçok başvuru sahibinin kafasını kurcalamaktadır. Bu sorusunun tek yanıtı vardır. İngiltere Turist Vizesi red olursa başvuru sahibinin yalnızca yeniden değerlendirme başvuru hakkı bulunmaktadır. Diğer itiraz türleri Genel Ziyaretçi Vizesi türlerinin hiçbirinde kullanılamamaktadır. 

İngiltere Turist Vizesi başvuru sahibinin tercihine göre 6 ay, 2-5 yıllık veya 10 yıllık sürelerle ve genellikle çok girişli olarak verilen bir vize olup, çeşitli ret nedenleri bulunmaktadır. İngiltere Turist Vizesi red olursa, bunun bir nedeni başvuru sahibinin aldığı vizenin süresine uymamış İngiltere’de daha uzun süre kalmış olması olabilir.

Bu vize türünün şartlarından biri, 6 ay ve üzerinde alınan vize süresi boyunca 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay İngiltere sınırlarında bulunabilmektir. Yani 1 yıl içerisinde İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla kalındığı takdirde öncelikle İngiliz makamlarınca uyarı alınır.

Bireyin kendi isteği ile çıkması için süre tanınmaktadır. En son çare olarak birey sınır dışı edilecektir. Böyle bir problemle karşılaşmamak için alınan vize süresi ne olursa olsun 1 yıl içerisinde 6 ayı geçmeyecek şekilde İngiltere ziyaretleri yapmak başvuru sahibi için yararlı olacaktır. Aksi bir durumda İngiltere ziyareti için bir sonraki başvurularda zorlukla karşılaşılır ve hatta sınırdan giriş izni verilmeyebilir.

İngiltere Turist vizesi red olursa, kişilerin en çok merak ettikleri bu karara itiraz edip edemeyecekleri ve bir daha vize alıp alamayacaklarıdır. Vize reddi almanız bir daha vize alamayacak ve başvuru yapamayacağınız anlamına gelmez.

Vize reddi sonucunda kişiler ya vazgeçmekte ya da tekrar tekrar yanlış ve eksik evraklarla başvuru yaparak ret almakta hatta vize başvuru yasağı alabilmektedir. Böyle bir sonuçla karşılaşmamak için uzman danışmanlarımızdan destek alınması vize kabul oranını yükseltmektedir. İngiltere Turist Vizesi ret kararlarına itiraz edebilme hakkı yalnızca yeniden değerlendirme başvurusu yoluyla yapılabilmektedir.

Bu bilgiler ışığında İngiltere Turist Vizesi red olursa firmamızın uzmanlarına danışarak ret kararına itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu dikkatle ve titizlikle yapılabilir.

Uzmanlarımız vize reddi mektubunu detaylı şekilde inceleyerek vize reddine sebep olan durum ve bir daha vize reddi alınmasına neden olabilecek diğer durumlar tespit edilerek başvuru dosyası gerekirse ek belgeler talep edilerek hazırlanır.

Firmamızın İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı Ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi türleri, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan danışmanlık şirketidir.