İngiltere Turist Vizesi Red Nedenleri Nelerdir?

Okunma sayısı: 636
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Vizesi türlerinin hemen hepsi kendi kategorisinde belirli başvuru şartları içermektedir. İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapabilmek için belirli koşulların sağlanması gerekmektedir.

Bu koşullara örnek olarak kişisel ve mali durumunuza ilişkin belgeler, İngiltere’ye seyahat amacınızı ve kendi ülkenize geri döneceğinize dair bilgiler, ziyaret amacıyla gideceğiniz akrabanız varsa onun hakkında bilgiler, başvuru sırasında teslim edeceğiniz belirli evraklar vb. verilebilir.

Özel bir durumu olan kişilerin başvuru sürecinde bu evraklara ek olarak başka evraklar da başvuru dosyasına koyulduğu takdirde vize onayı alma ihtimalleri artmaktadır.

Vize memurunun vize onayı verebilmesi için, başvuru dosyasının hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde hazırlanması oldukça önemlidir. İngiltere Turist Vizesi için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi için uzman danışmanlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Başvuru sahibinin İngiltere Turist Vizesi başvurusu için gerekli belgelerin olacağı dosyasına koyacağı evraklar içerisinde banka hesap bilgileri, varsa tapu belgeleri, maaş bordrosu vb. gibi önemli finansal kaynaklarının kanıtlarının bulunmaması, şayet kişinin bir sponsoru veya başka açıklanmaya muhtaç özel bir durumu yoksa vize reddine neden olabilir.

Bu belgelere ihtiyaç duyulmasının temel sebebi başvuru sahibinin İngiltere seyahatinin akla yatkın ve makul maddi koşullar altında olup olmayacağını görebilmek, kişinin seyahati sırasında veya sonrasında maddi veya manevi zarara uğramasını önlemektir.

İngiltere Turist Vizesi red alınmasına sebep olabilecek durumlar sadece gerekli belgelerin bazılarının başvuru dosyasında bulunmamasından kaynaklanmaz. Başvuru sahibinin vize türüne göre belirlenmiş evraklarının dosyasında tam olmasına rağmen vize memuru vize reddi kararı verebilmekte hatta vize başvuru yasağı koyabilmektedir.

Bu sebeplerden biri kişinin belgelerinin İngilizceye çevirisinde hata olması ve başvurusu sahibinin içinde bulunduğu durumun İngiliz vize memurunca anlaşılamamış olması, başvuru sahibinin vize başvuru formunu doldururken yanlış işaretlemeler yaparak başvurduğu vize türünü doğru seçmemiş olması ve daha birçok yapılabilecek hatalar nedeniyle İngiltere Turist Vizesi red kararı çıkmaktadır.

Firmamızın uzman danışmanlarıyla iletişime geçtiğiniz takdirde başvuru formunun nasıl doldurulacağı, Turist vize başvuru prosedürleri, İngiltere seyahatiniz sırasında yapmanız ve yapmamanız gerekenler, İngiltere göçmenlik yönetmelikleri konusunda bilgilendirecektir.

İngiltere Turist Vizesi reddine sebep olabilecek durumlar hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayınız. İngiltere Turist Vizesi başvurularınızda ret cevabı almamanız ve vize reddi almışsanız bunu olumluya çevirebilmek için profesyonel danışmanlarıyla birlikte her türlü desteği verecektir.