Anasayfa -> İngiltere Turist Vizesi Öğrenci Kategorisinde Hangi Türler Vardır?

İngiltere Turist Vizesi Öğrenci Kategorisinde Hangi Türler Vardır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-05 15:02:32

İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere’de eğitim görmek isteyen bireylerin belirli şartlarına ve vize gerekliliklerine göre başvurabileceği kendi içinde farklı türlere ayrılan bir vize türüdür.

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen kişilerin alacağı eğitim, eğitimin süresi, eğitimin seviyesi vb. kriterlere göre seçebileceği İngiltere Öğrenci Vizesi türleri şunlardır:

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

18 yaşında veya üzerinde bireylerin İngiltere’de en fazla 6 aya kadar olan dil eğitimleri, spor, hobi, meslek kursları vb. eğitimlere katılabilmek için başvurulması gereken vize türüdür.

Başvuru sahiplerinin uygun konaklama imkanlarının bulunması, Birleşik Krallık’a yalnızca eğitim almak amacıyla gelmek istediğini kanıtlıyor olması, İngiltere’de yaşamını sürdürürken kullanacağı belli bir miktar paranın banka hesabında olması vb. olarak belirli şartların taşınıyor olması gereklidir.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi şartları hakkında detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

İngiltere’de yalnızca dil eğitimi almak isteyen kişilerin başvurabileceği vize türüdür. 6 ile 11 ay süreyle sadece dil eğitimi almak isteyen 18 yaşından büyük bireyleri kapsayan bir vizedir.

İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesine mesleki eğitim almak amacıyla başvurulamaz. Bu vizeye başvurabilmek için belirli şartları şöyle örneklendirebiliriz: akredite olmuş eğitim kurumlarından kabul yazısı almış olmak, uygun konaklama imkanlarına sahip olmak vb. Bu vize türünün tüm şartlarını öğrenebilmek için  İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi

4 ile 17 yaş aralığındaki çocukların İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim görebilmesini sağlayan vize türüdür. Birleşik Krallık’ta geçerli olan çocuk koruma yasaların göz önüne alınarak çocuğun güvende olabileceği bir seyahat planı yapılmalıdır.

Şartları sağlanmadığı takdirde Çocuk Öğrenci vizesi başvuruları da reddedilebilir. Detaylı bilgi için Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi

 İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi çeşitli nedenlerle 6 aydan uzun süreli eğitim görmek isteyen bireylerin başvurması gereken vize türüdür.

Bu vizenin şartlarından biri de IELTS sınavı B1 seviyesinde bir dil belgesi eklemesi gerekliliğidir. Bu vizenin şartlarının tümü için Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim görmek isteyenler bu dört kategorideki vizelerden kendilerine uygun birini seçerek başvurusunu yapabilir; başvuru sahibinin gidiş amacı, bulunduğu şartların uygunluğu ve başvuru dosyasında evrakların doğruluğu konusunda verdiği kanıtlar doğrultusunda vize memuru başvuruyu olumlu sonuçlandırabilir.

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde yaşamayan kişiler İngiltere Turistik Vizesi işlemlerini başlatabilmek için firmamızın uzmanlarına telefon aracılığı ile ulaşarak da başvuru işlemlerini başlatabilmektedir.

İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile İngiltere vizesi başvuruları hakkında tüm sorularınıza yanıt bulabilir, yine bu hattı arayarak veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Turist Vizesi Öğrenci Kategorisinde Hangi Türler Vardır?" sayfası 579 defa okundu