İngiltere Turist Vizesi Niyet Mektubu Nasıl Yazılır?

Okunma sayısı: 1692
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turistik Vize Niyet Mektubu, başvuru sahibinin seyahat amacını, ne kadar süre kalma niyetinde olduğunu, ülkesinde akrabaları ve belirli varlıkları olduğunu geri döneceğini ifade ettiği başvuru dilekçesidir.

Bu bilgilerin yanı sıra İngiltere Turist Vizesi Dilekçesi içerisine neler yazılması gerektiğini öğrenmek amacıyla firmamızın uzmanlarına danışabilir, uzmanlarımızca başvuru sahiplerinin talebi üzerine verilecek olan İngiltere Turistik Vizesi Niyet Mektubu örneği ile nasıl yazılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Niyet Mektubu, başvuru sahibi daha önce böyle bir dilekçe yazmadıysa veya başvuru sahibinin bu niyet mektubunu yazmaya dair kafasında soru işaretleri varsa başvuru sahibi adına uzmanlarımız tarafından yazılabilmektedir.

İngiltere Turistik Vize Niyet Mektubu’nun önemi, vize memurunun belgeyi inceleyerek vize başvurusunda kişinin ne kadar samimi olduğunu ve seyahat amacını öğrenmesini sağlamasından kaynaklıdır.

Vize memuru, başvuru sahibinin İngiltere’ye gidiş amacının başvurduğu vize türünün gerekliliklerine uymadığını tespit eder veya bundan şüphelenirse vize reddi verebilir. Vize reddi alındığı takdirde uzmanları vize reddine itiraz başvurusu yapabilmekte, olumsuz sonucunuzu büyük oranda olumluya çevirebilmektedir.

Başvurulan vize türünün hak ve yükümlülükleri dışına çıkılmamalıdır. Her vize türünün kendi içerisinde belirlenmiş şartları vardır ve Turist Vizesinin şartlarından biri de vize sahibinin İngiltere ziyaretinin yalnızca turistik, kültürel gezi, ziyaret gibi amaçlar taşıması gerektiğidir.

İngiltere Turist Vizesi alan kişinin İngiltere’ye gittiğinde eğitim, çalışmak, yerleşmek gibi amaçları olmamalıdır. Böyle bir durum tespit edildiği takdirde vize sahibi ceza alacaktır ve bu cezalar göçmenlik geçmişinde olumsuz etki bırakarak vize reddi alınmasına sebep olacaktır. Vize reddi almamak ve böyle bir durumla karşılaşmamak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vize başvuruları, vize retlerine itirazlar, Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu konularında uzman danışmanları, 2006 yılından beri başvuru sahiplerine hizmet vermektedir. Firmamızın uzmanlarıyla birlikte başvurunuzu yapabilmek için Londra, Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret edebilir veya tüm sorularınızın yanıtlarını almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.