İngiltere Turist Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar?

Okunma sayısı: 553
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak genellikle çok girişli olarak verilebilen Ziyaretçi vizesi türüdür. Bu vize türüyle yalnızca İngiltere değil Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkeleri de ziyaret edilebilmektedir.

Turistik amaçlar dışında (spor müsabakalarını izleme, resim/heykel galeri gezileri vb.) Turist vizesi almaya çalışan kişiler vize reddi ile karşı karşıya kalmaktadır.

Vize reddi almamak için vize türünüzün seyahat amacına uygun olması gereklidir. Hangi vizenin hangi seyahat amacı şartlarını taşıdığını bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. 

Vize alındıktan sonra ise vizenin şartlarının dışına çıkılması durumunda, kişiler vize reddi hatta 10 yıla kadar vize başvuru yasağı alabilmektedir. İngiltere Turist vizesi ve bu vizenin şartları hakkında detaylı bilgi için firmamızın uzmanlarına danışabilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi ne kadar zamanda çıkar sorusunun yanıtı çok çeşitli olmakla birlikte bu çeşitliliğin nedenleri vardır. İngiltere Turist Vizesi başvuru formu doldurulup, talep edilen vizenin süresine uygun olarak belirlenmiş vize harcı yatırılıp, uzmanlarımızca başvuru sahiplerine verilecek olan İngiltere Turist Vizesi başvuru için gerekli belgeler toparlandıktan sonra alınan randevu gün ve saatinde başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin teslimi gibi prosedürlerin sonunda 15 gün içinde başvuru sonucunun çıkması öngörülmektedir. Ancak bu süre ek bir ücret ödenerek yararlanılan hızlandırıcı servisler kullanılarak kısaltılabilmektedir.

İngiltere Turistik vize ne kadar zamanda çıkar sorusunun cevabı İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna ve bireyin kullanabileceği servisleri bir miktar ek ücret ödeyerek kullanıp kullanmayacağınız belirleyecektir.

Öncelikli Servis (Priority Visa Service) başvuru değerlendirilme sürecini 5 iş gününe indiren bu servis;

  • Ankara Antlaşması,
  • Aile Birleşimi Vizesi,
  • AB Vatandaşlarının Bağımlılarının İngiltere Yerleşim Vizesi,
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurularında kullanılabilmektedir.

Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) ise başvuru sürecinin 24 saate inmekte ve bu servis de yalnızca İstanbul’daki İngiltere Başvuru merkezinden alınabilmektedir.

  • İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi türlerinde,
  • Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi
  • Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurularında kullanılabilmektedir.

İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek tüm sorularınıza yanıt bulabilir, yine bu hat aracılığıyla veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde yaşamayan kişiler de uzman danışmanlarımızla başvuru işlemlerine telefon aracılığı ile başvuru işlemlerini başlatabilirler.

Başvurusunu bizimle gerçekleştiren bireyler başvurusu sonuçlanır sonuçlanmaz uzmanlarımız tarafından bilgilendirme yapılmaktadır.