İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-14 10:47:07

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’yi turistik ziyaret amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize türünü alabilmek için belirli prosedürlerin takip edilmesi gereklidir.

İngiltere Turist Vizesi, tercihen 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık sürelerle verilebilmektedir. Bu vize türünün alt kategorilerinden biri olan 1 yılın içerisinde 6 ayı geçmeyecek şekilde ülkeye çok sayıda giriş çıkış yapacak olan kişiler için verilen İngiltere’yi ziyaret kapsamlı bir vize türüdür. Yani 1 yıl içerisinde İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bu vize türüne başvuracak kişilerce bilinmelidir. Aksi bir durumda İngiltere’ye bir sonraki giriş çıkışlarında zorluk yaratacaktır.

İngiltere Turist Vizesi başvuru prosedürleri şöyle sıralanabilir: vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta başvuru sahibinin başvurmak istediği vize türünün doğru belirlenmesi ve o vize türünün getirdiği hak ve yükümlülüklerin tam anlamıyla bilinmesidir. Vize türünü doğru belirledikten sonra yapılacaklardan ilki pasaport çıkarılmasıdır. Pasaport sahibi olmayanlar yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek başvuruda bulunmalıdır.

Pasaport alındıktan sonra uzmanlarımızca başvuru sahibine güncel vize harcı konusunda bilgi verilecek ve vize harcı ödendikten sonra başvuru işlemleri başlatılacaktır. Başvuru sürecinde, her başvuru sahibinin yaşam koşullarına göre değişen, dosyasına koyması gereken İngiltere Turist Vize başvuru evrakları listesi uzmanlarımızca kişiye verilecektir. Başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri, finansal bilgileri, seyahat amacı vb. konularda bilgileri içeren evrakları toplayarak başvuru dosyasına koyması gerekir. Kişinin seyahatini hangi kaynaklarla finanse edeceği bilgisi (hesap bilgileri, maaş bordrosu vb.), kişinin İngiltere’ye yerleşme amacı taşımadığını ve kendi ülkesine döneceğini kanıtlayan evrakların dosyaya koyulması, hangi vize türüne başvuruluyor ise o vizenin başvuru formunun doldurulması da başvurunun sonucunu olumlu etkilemektedir. Bu evraklar içerisinde eksik veya yanlış bilgi bulunması vize reddine sebep olabilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi gerekli belgelerin toparlanması ve tercümesi gereken belgeler varsa tercümelerinin yapılmasından sonra uzmanlarımızca başvuru süreci başından sonuna kadar takip edilecektir.  Randevu, yine uzmanlarımızca kişiye uygun gün ve saate alınacak; başvuru sahibi de randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunarak biyometrik bilgilerini ve fotoğrafını verecektir.

Başvuru sonucu 3 hafta (15 iş günü) içerisinde çıkabilmektedir. İngiltere Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre bu süre uzayabilmekte veya Öncelikli Servisler kullanılarak başvuru süresi kısalabilmektedir.

Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa İngiltere’deki hak ve yükümlülükleriniz, vizeniz çerçevesinde neler yapabileceğinizi öğrenmek için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru sonucunuz olumsuz olursa, İngiltere Konsolosluğu’nun yazdığı vize reddi mektubunda yazan nedenler incelenerek uzmanlarımızca İngiltere Vize Reddine İtiraz başvurusu yapabilmek için ek belgeler talep edilebilmektedir. Böylece olumsuz sonucunuz olumluya çevrilebilmektedir.

Deneyimli ve profesyonel uzmanlarımızdan yardım almak başvuru sahiplerinin hem maddi hem manevi kayba uğramaması için çok önemlidir.

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde yaşamayan kişiler İngiltere Turistik Vizesi işlemlerini başlatabilmek için uzmanlarımıza telefon aracılığı ile ulaşarak da başvuru işlemlerini başlatabilmektedir.

Başvuru sonucu olumlu sonuçlanan bireylerin bilmesi gereken belirli hususlar vardır. 

  • İngiltere'de bu vize türleriyla çalışma hakkınız bulunmamaktadır. 
  • İngiltere'de 30 güne kadar eğitim alabilirsiniz. 
  • İngiltere'de sosyal yardımlardan yararlanamazsınız.
  • Aile bireyleriniz bağımlı başvurusu yapamaz. Kendileri için turist vizesi başvurusunda bulunmaları gereklidir. 

İngiltere'de eğitim ücretleri, eğitim süreleri gibi hususlar için TIKLAYINIZ!

Firmamız İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi türleri, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan danışmanlık şirketidir.

İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla veya ofislerimizi ziyaret ederek tüm sorularınızı uzmanlarımıza veya danışmanlarımıza sorabilirsiniz. Bu hat aracılığı ile İngiltere Vizesi başvuruları hakkında tüm sorularınıza yanıt bulabilir, yine bu hattı arayarak veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır?" sayfası 386 defa okundu