Anasayfa -> İngiltere Turist Vizesi Mülakat için Nasıl Hazırlanmalıyız?

İngiltere Turist Vizesi Mülakat için Nasıl Hazırlanmalıyız?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-05 14:58:18

İngiltere Turist Vizesi mülakat için randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak biyometrik bilgiler ve fotoğraf verilmelidir. Mülakat sırasında ne olması veya olmaması gerektiğini öğrenmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi, 6 ay, 2-5 yıllık veya 10 yıllık sürelerle genellikle çok girişli olarak verilen Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir. 6 ay üzerinde alınan vize süresi boyunca 6 ayda bir İngiltere’yi terk etmeniz gereklidir.

Yani 1 yıl içerisinde 6 ayı geçmeyecek şekilde İngiltere ziyaretleri yapmak başvuru sahibi için yararlı olacaktır. Aksi bir durumda İngiltere ziyareti için bir sonraki başvurular sırasında zorluk çıkarak ve vize reddi alınması dahi neden olabilecektir.

İngiltere Turist Vizesi başvuruları prosedürlerinin parçası olan mülakat süresine kadar, başvurulacak olan vize harcının ödenip, başvuru evraklarının tamamlanıp, tercümesi gerekenler tercüme edilip, İngilizce başvuru formları doldurulup dilekçeler yazılmış olmalıdır. Uzmanlarımızca titizlikle hazırlanan başvuru dosyası konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezinden randevu alınacaktır.

Yani vize başvurusu İngiltere Konsolosluğundan değil yalnızca vize başvuru merkezlerinden alınabilmekte ve bir nevi konsolosluğun ön bürosu gibi çalışmaktadır. Başvuru merkezine teslim edilen belgeler, vize memurlarınca değerlendirilmek üzere İngiltere Konsolosluğuna gönderilmektedir. Türkiye’deki İngiltere Vizesi başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde bulunmaktadır.

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu şehirlerinde yaşamayan kişiler İngiltere Turistik Vizesi işlemlerini başlatabilmek için firmamızın uzmanlarına telefon aracılığı ile ulaşarak da başvuru işlemlerini başlatabilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi mülakat sırasında sorulacak çeşitli sorularda ve eğer vize memuru gerekli gördüğü takdirde başvuru sahibini tekrar çağırdığı randevudaki sorularda bir eksik bilgi, gerçeğe uymayan bir beyan verilmesi durumunda vize reddi alınabilmektedir. Bunu önlemek için randevularda olabildiğince açık ve dürüst olunmalıdır. Başvuru süreci, İngiltere Turist Vizesi mülakat süreci ve sonrası hakkındaki tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’ye bu vize türüyle aile üyelerini ziyaret, iş ziyareti, akademik ziyaret gibi amaçlar ziyaret edebilirsiniz. İngiltere Turist Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan bireyler İngiltere'de en fazla 30 güne kadar eğitim alabilecektir. Bu 30 günlük eğitim bir seferde alınabileceği gibi kısa süreli eğitimlerin toplamı olarak da alınabilir.

"İngiltere Turist Vizesi Mülakat için Nasıl Hazırlanmalıyız?" sayfası 564 defa okundu