İngiltere Turist Vizesi Memur Olanlar Alabilir mi?

Okunma sayısı: 641
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerine turistik, kültürel, tarihi vb. gibi çeşitli ziyaretler yapılabilmesini sağlayan, 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak ve genellikle çok girişli verilebilen Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir.

İngiltere Turist Vizesi süresi ne olursa olsun, 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bilinmelidir. Seyahat amacının yalnızca spor müsabakalarına katılma, kültürel geziler vb. turistik olmasına dikkat edilmelidir.

İngiltere Turist Vizesi memur olanların hayallerinde İngiltere’ye Turist Vizesiyle gitmek her zaman vardır. İngiltere Turist Vizesi Memur Olanlar, tüm vize başvurularında kullanılabilen Pasaport sahibi olması gereklidir.

Pasaport başvuruları ilçe nüfus müdürlüklerine yapılmakta ve kısa süre içerisinde alınmaktadır. Başvuru sahibi İngiltere Turist Vizesi başvuru formunu doldurarak ve almak istediği süreye göre belirlenmiş vize harcını yatırarak başvuru işlemlerini uzmanlarımızla başlatabilmektedir.

Danışmanlarımız tarafından İngiltere Vizesi memur olanlar vize başvuru sahiplerine gerekli belgeler listesi verilecek ve bu belgelerin doğru ve eksiksiz şekilde tamamlanması gerekmektedir. Ancak İngiltere Turist Vizesi memur olanlar başvuru belgeleri kişiden kişiye değişmektedir.

İngiltere Vizesi memur olanlar için hangi başvuru belgeleri gerekli olduğunu öğrenebilmek için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bu belgelerden bazıları; başvuru sahibinin maaş bordrosu, banka hesap bilgileri dökümü, varsa tapu belgeleri veya araba ruhsatı vb. şeklinde örneklenebilir.

Başvuru dosyasına koyulacak olan bu belgelerde eksik veya yalan beyan bulunması halinde vize reddi ile karşı karşıya kalınmaktadır. Vize memurunun şüpheli bir durum sezmesi veya başvuru sahibinin seyahat amacının turistik olmadığını düşünmesi, vize memurunun 10 yıla kadar başvuru yasağı bile vermesine neden olmaktadır.

İngiltere Turist Vizesi memur olanlar internetteki çeşitli sitelerde, forum veya sözlüklerdeki bilgileri dikkate almayarak başvuru dosyalarını İngiltere vizesi konusunda uzman kişilerle birlikte hazırlaması önerilmektedir. Böylece vize reddi alma olasılığı en aza indirilmiş; başvuru sahibinin maddi, manevi zarara uğraması ve zaman kaybı yaşaması önlenmiş olacaktır.

Bu vize türünün sahibi olduğunuzda İngiltere’de en fazla 30 gün eğitim alma hakkı verilmektedir. Bu vize türü yerine İngiltere’de uzun süreli eğitim almak isteyen bireyler İngiltere’de eğitim hususunda uzmanlaşmış danışmanlarla iletişime geçebilmek, eğitim programları, eğitim ücretleri, süreleri gibi birçok konuda bilgi alabilmek için tıklayınız.

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde yaşamayan kişiler İngiltere Turistik Vizesi işlemlerini başlatabilmek için uzmanlarımıza telefon aracılığı ile ulaşarak da başvuru işlemlerini başlatabilmektedir.

Tüm sorularınızı firmamızın uzmanlarına telefon aracılığıyla veya ofislerimizi ziyaret ederek sorabilirsiniz. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilir, İngiltere Vizesi başvuruları hakkında tüm sorularınıza yanıt bulabilir, yine bu hattı arayarak veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.