İngiltere Turist Vizesi Kaç Günlük Alınabilir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-14 09:54:50

6 aylık, 2-5 aylık ve 10 yıllık, genellikle çok girişli olarak alınan Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir. Başvuru sahibi vize süresi boyunca İngiltere’de bulunabilir veya ülkeye giriş çıkış yapabilir.

İngiltere Turist Vizesi, turistik, kültürel, gezi, ziyaret vb. amaçlar ile İngiltere’ye gitmek isteyen kişilerin, 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak alabileceği Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir. Genellikle çok girişli olarak verilmektedir. İngiltere’de süresiz oturum izni olan veya vatandaşlığı bulunan bir kişi gibi bulunmamalı, 6 ay ve üzerinde aldığı vize süresince İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla kalmamalıdır.

Başvuru sahipleri Turist vizesinin hak ve yükümlülükleri dışına çıkmamalıdır. Turist vizesinin şartlarından biri de vize sahibinin İngiltere ziyaretinin yalnızca turistik, kültürel gezi, ziyaret gibi amaçlar taşıması gerektiğidir. 6 ay ve üzerinde alınacak turistik vizelerde dil okulu vb. gibi eğitimler en fazla 30 gün olmak kaydıyla yapılabilmektedir. Ancak eğitim için İngiltere’ye gitmek isteyenlere uygun çeşitli vize türleri mevcuttur. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Akademik Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi gibi vizeler İngiltere’ye eğitim amacıyla gitmek isteyenler için uygun vizelerdir. Eğitim amacıyla Birleşik Krallık’a gidilmesini sağlayan Turistik vizenin esas amacı turistik, kültürel vb. ziyaretler olmalıdır. Ancak İngiltere Turist Vizesi alan veya almak isteyen kişinin eğitim, staj, mesleki kurs, çalışmak, yerleşmek gibi amaçlar esas amacı olmamalıdır. Böyle bir durum tespit edildiği takdirde İngiltere’de bulunan kişi ceza alacaktır ve bu cezalar göçmenlik geçmişinde olumsuz etki bırakacak, vize memurunda olumsuz intiba bırakarak vize reddi vermesine sebep olacaktır.

İngiltere Turist vizesi kaç günlük alınır, vize başvurusu nasıl yapılır gibi sorularınız varsa firmamızın danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Firmamızın 2006 yılından bu yana İngiltere Turist vizesiyle birlikte tüm İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları hususlarında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Uzman danışmanlarından İngiltere Turist vizesi kaç günlük alınır, vize başvurusu nasıl yapılır gibi sorularınız varsa bunları İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile telefon aracılığıyla sorabilir; firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

"İngiltere Turist Vizesi Kaç Günlük Alınabilir?" sayfası 383 defa okundu