İngiltere Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Okunma sayısı: 578
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist vizesi, 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak alınarak; turistik, kültürel gezi, turlar vb. amaçlar ile İngiltere’yi ziyaret edebileceğiniz bir Ziyaretçi Vizesi türüdür.

Turist Vizesi genellikle çok girişli olarak verilir. 6 aydan fazla vize alan başvuru sahiplerinin, her 6 ayda bir ülkeyi terk etmesi beklenmektedir. İngiltere sınırları içerisinde 1 yılda 6 aydan fazla, İngiltere’de süresiz oturum izni olan veya vatandaşlığı bulunan bir kişi gibi İngiltere’de bulunmamalıdır.

İngiltere Turist vizesi çıkma süresi 2 veya 3 hafta olarak öngörülmektedir. Ancak İngiliz konsolosluğunda belirli dönemlerde başvuru yoğunluğu olmaktadır. Bu nedenle bu süre uzayabilmekte, Öncelikli servisler kullanılarak

İngiltere Turistik Vizesi başvuru sonucu çıkma süresi Öncelikli Servisler kullanılarak kısaltılabilmektedir. Bu servislere örnek olarak Öncelikli Servis (Priority Visa Service) verilebilir. Bu servis ile başvuru sonucunuz 5 iş günü içerisinde çıkabilmektedir. Hızlandırılmış İngiltere vizesi başvurusu yapılmasını sağlayan Öncelikli Servis ile İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu yapılabilmektedir.

Bir diğer servis Mesai Saatleri Dışında Başvuru Servisidir (Prime Time Appointment Service). Ek bir ücret ödeyerek, başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezine mesai saatleri dışında yapabilmeyi sağlayan bir başvuru sistemidir. Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvuruları dışındaki tüm vize başvurularınız için kullanabileceğiniz bir servistir.

Randevu Almadan İngiltere Vizesi Başvuru Servisi (Premium Lounge Service), randevu alınarak gidilmesi gereken İngiltere vize başvurularında, bu servis için ek bir ücret ödeyen başvuru sahiplerinin randevu almasına gerek kalmamaktadır. 

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuru süreci oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bu vize başvurularına danışmanlık alarak hazırlanmak vize onayı alma ihtimalini artırmaktadır. Firmamız, İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması ve Vize Retlerine İtiraz konularında başvuru sahiplerine 2006 yılından beri hizmet veren bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere Vize süreleri, turist vizesi çıkma süresi hakkında bilgi almak diğer öncelikli servisleri öğrenebilmek için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayınız.