İngiltere Turist Vizesi Kaç Aylık Alınabilir?

Okunma sayısı: 621
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi kaç aylık alınabilir, kaç ay İngiltere sınırları içerisinde kalınabilir, bu vize ile sadece İngiltere’ye mi gidilir? gibi birçok soru, İngiltere’yi ziyarete gitmek isteyen kişilerin kafasını kurcalamaktadır. Bu soruların cevaplarını güncel olmayan sitelerde, forum ve sözlüklerde aramak yerine İngiltere vizesi konusunda uzman kişilere danışılması önerilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık verilen İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir. Alınan vize süresi ne olursa olsun 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bilinmelidir. Bu vize ile İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkeleri ziyaret edilebilmektedir.

Seyahat amacının yalnızca turistik, kültürel, gezi vb. gibi amaçlar taşımasına dikkat edilmeli ve bu amaçların dışında bir niyetle başvuru yapıldığında vize reddi alınabileceği unutulmamalıdır. Vize reddi alınması bir daha vize alınamayacağı anlamına gelmemekte ve vize reddine itiraz kapsamlı başvuru uzmanlarımız tarafından yapılabilmektedir.

Talep edilen vize süresi, pasaport süresinden kısa veya aynı sürede olabilir ancak uzun olmamalıdır. Vize süresini ve pasaport geçerlilik süresini kanıtlayan belgelerde uyuşmazlık vize memuru tarafından görüldüğü takdirde başvuru sahibinin vize onayı alabilme ihtimali azalmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için danışmanlarımızla iletişime geçerek vize türleri ve süreleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

6 ay ve üzerinde alınacak turistik vizelerde dil okulu, yaz veya kış okulları, mesleki eğitimler vb. gibi eğitimler en fazla 30 gün olmak kaydıyla yapılabilmektedir. Ancak eğitim için İngiltere’ye gitmek isteyenlerin tercih edebileceği çeşitli vize türleri mevcuttur.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Akademik Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi gibi vizeler İngiltere’ye eğitim amacıyla gitmek isteyenlerin başvurması gereken vize türlerinden bazılarıdır. Eğitim amacıyla Birleşik Krallık’a gidilmesini sağlayan Turistik vizenin esas amacı turistik, kültürel vb. ziyaretler olmalıdır.

Uzmanlarımıza danışarak hangi vize türünün hangi sürelerde kullanılabildiği ve hangi şartları gerektirdiği konusunda bilgi alabilirsiniz. Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi retlerine itiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan vize danışmanlık şirketidir.

Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek veya İngiltere Vizesi ile iletişime geçerek başvuru işlemlerinizi başlatabilir, İngiltere Vizesi ve göçmenlik düzenlemeleri hakkında tüm sorularınızı sorabilirsiniz.