İngiltere Turist Vizesi ile Dil Okulu Kaydı Yapılabilir mi?

Okunma sayısı: 750
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist vizesi, İngiltere’yi turistik, kültürel gezi vb. amaçlar ile ziyaret etmek isteyen kişilerin 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak alabileceği, genellikle çok girişli olarak verilen İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir.

Başvuru sahibinin 6 aydan fazla aldığı vize süresi içerisinde İngiltere sınırları içerisinde 6 ayda bir İngiltere sınırlarını terk etmesi gereklidir. İngiltere’de süresiz oturum izni olan veya İngiltere vatandaşlığı bulunan bir kişi gibi bulunmaması gerekir. Her vize türünün kendi içerisinde belirlenmiş şartları bulunmaktadır, İngiltere Turist Vizesi de yalnızca turistik gezi, kültürel ve tarihi turlar vb. gibi amaçlar ile kullanılabilmektedir.

Başvuru sahiplerinin, vize aldıktan sonra İngiltere’ye gittiklerinde başvurduğu vize türünün hak ve yükümlülükleri dışına çıkmaması göçmenlik geçmişleri için oldukça önemlidir. Eğer kişinin vize türüne uygun olmayan bir davranışı veya girişimi tespit edilirse İngiliz makamlarınca ceza alma ihtimalleri vardır. Bu cezalar hem göçmenlik geçmişini olumsuz etkilemekte hem de gelecekte yapılacak olan vize başvurularının ret alma ihtimalinin artmasına neden olmaktadır.

Başvuru sahipleri turist vizesi ile İngiltere’ye giderek dil okulu kaydı 6 ay ve üzerinde alınan vize sürelerinde en fazla 30 güne kadar olabilmektedir. Staj, uzun süreli eğitimler, mesleki kurslar gibi birtakım girişimlerin seyahat amacı olmaması kaydıyla bu girişimlere İngiliz makamları 30 güne kadar izin vermektedir. Ancak vizenizi sorunsuz alabilmek istiyorsanız bu gibi eğitimleri alabilmenizi sağlayacak vize türleri mevcuttur. Örneğin Öğrenci Vizesi türlerinden biri olan Öğrenci Ziyaretçi vizesi, Akademik Ziyaretçi Vizesi gibi vizelerin şartlarını Firmamızın uzmanlarından öğrenerek kendinize uygun vize türünü belirleyebilir, profesyonel danışmanlık alarak başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi ile dil okulu kaydı en fazla 30 güne kadar yapılabilmektedir. Dil okulu başvurularının nasıl olması gerektiği, bu girişimi İngiltere Turist Vizesi alırken nasıl en doğru şekilde anlatılabileceği konusunda daha detaylı bilgi için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi başvuruları ve vize retlerine itirazlar konularında hizmet vermektedir. Vize türleri, gerekli belgeleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayınız.