İngiltere Turist Vizesi için Gerekli Evraklar 2019 Yılında Değişecek mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-14 09:26:27

İngiltere Turist vizesi için gerekli evraklar 2019 yılında değişip değişmeyeceği konusunda güncel bilgiyi danışmanlık firmamızla iletişime geçerek elde edebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık, genellikle çok girişli olarak verilebilen İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir ve -alınan vize süresi ne olursa olsun- 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bilinmelidir. Seyahat amacının yalnızca turistik olmasına dikkat edilmeli ve bu amaçların dışında bir niyetle başvuru yapıldığında vize reddi alınabilmektedir. Bu da göçmenlik geçmişini olumsuz etkileyerek gelecekte vize başvurularında problem yaratabilmektedir. Bu vize ile İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkeleri ziyaret edilebilmektedir.

İngiltere turist vizesi için gerekli belgeler listesi, başvuru sahiplerinin kişisel ve finansal bilgilerinin çeşitlilik göstermesi sebebiyle belirli bir liste değildir. Elbette başvuru dosyasında bulunması gereken olmazsa olmaz bilgiler vardır. Bunlara örnek olarak başvuru sahibinin mesleği, ne kadar kazandığı, seyahatini nasıl finanse edeceği, uçak biletleri, varsa otel rezervasyonları gibi bilgiler verilebilir. Örneğin, çalışan bir kişi Turist vizesi için hazırladığı başvuru dosyasında maaş bordrosu, hesap dökümleri vb. bilgilerin; başvuru sahibi kendi finansal imkanlarıyla bu seyahati gerçekleştiremeyecek ve sponsor aracılığıyla gidecekse, sponsorun finansal ve kişisel bilgilerinin başvuru dosyasına koyulması gereklidir.

İngiltere Turist vizesi için gerekli belgeler ile başvuru yapacak kişinin özel bir durumu var ise bu durumumun vize memuruna net şekilde nasıl ifade edileceğini uzman danışmanlarımız detaylıca inceleyerek başvuru dosyanızın onayı için ek belgeler talep edebilmektedir. Başvuru sahibi bazı durumlarda daha fazla belge vermeyi ve iş birliği içinde olmayı reddetmektedir. Böyle durumlarda başvuru dosyasında eksik bilgi ve belge olması nedeniyle vize memuru vize reddi, hatta başvuru sahibinin gerçekleri sakladığı düşüncesiyle vize başvuru yasağı bile verebilmektedir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan bu vize türüyle İngiltere’ye giden bireylerin çalışma hakkı bulunmayacaktır. Ancak İngiltere'de kısa süreli eğitim alma hakkı elde edebilirsiniz. Bazı vize türleriyle 30 güne kadar eğitim alabilirsiniz. 

İngiltere'de eğitim için İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan vize danışmanlık şirketidir. İngiltere Turist vizesi başvuruları oldukça zor ve karmaşık yapıdadır bu nedenle uzmanlarımızla başvuru sürecinizi sürdürmeniz vize reddi alma ihtimalini en aza indirecektir. Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçerek başvuru işlemlerinizi başlatabilir, İngiltere Vizesi ve göçmenlik düzenlemeleri hakkında tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

"İngiltere Turist Vizesi için Gerekli Evraklar 2019 Yılında Değişecek mi? " sayfası 352 defa okundu