İngiltere Turist Vizesi için Bankada Para Bulundurmayanlar Neler Yapabilir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-14 08:18:19

İngiltere Turist Vizesi için bankada para bulundurulması vize reddi almamak için önemli bir noktadır. Turist vizesi ile İngiltere’yi ziyaret etmek isteyenler için başvuru dosyasına koyulması gerekli belgeler arasında banka hesap bilgilerinin bulunmamasının birtakım sonuçları olmaktadır.

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’yi turistik, kültürel vb. amaçlar ile ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize, 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak verilmektedir. Turistik vize genellikle çok girişli olarak verilir. Bunun nedeni başvuru sahibinin 6 aydan fazla aldığı vize süresi içerisinde İngiltere’de 1 yıl içinde 6 aydan fazla kalmaması gerekliliğidir. İngiltere’de süresiz oturum izni olan veya vatandaşlığı bulunan bir kişi gibi bulunmamalıdır.

İngiltere Turist/Genel Ziyaretçi Vizesi, diğer tüm İngiltere Vizesi türlerinde olduğu üzere başvuru dosyasına koyulması gereken belirli belgeler vardır. Bu belgeler, başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, çalışan kişiler için bu evrakların içerisine maaş bordrosu, banka hesap dökümleri vb. gibi evraklar girebilmektedir.

Turist Vizesi bankada para bulundurmayanlar başvuru sürecinde zorluklar yaşayabilirler. Başvuru sahipleri seyahatlerini nasıl finanse edeceklerini kanıtlamak zorundadırlar. Aksi takdirde vize reddi alınabilmektedir. Kişilerin otel rezervasyonları, uçak biletleri, ne kadar süre kalacakları ve kişinin mali kaynaklarının bu seyahate yetip yetmeyeceği konusunda vize memurunu şüpheye düşürmeyecek şekilde başvuru dosyası hazırlanmalıdır. Danışmanlarımızın titizlikle hazırlayacağı İngiltere Turist Vizesi başvuru belgeleri arasında eğer kişinin banka hesabı yoksa başvurunun olumsuz olma ihtimalini artmaktadır. Ancak kişinin bankada bir miktar parasının bulunması, seyahati sırasında düşeceği herhangi bir sıkıntıda kolayca erişebileceği bir kaynağının olacağı anlamına gelir. Bu, hem vize memurunun vize vermesini sağlar hem de kişinin seyahatinin masrafları ve karşılaşacağı olumsuz durumlar konusunda endişelerini giderir.

Danışmanlarımız başvuru sürecinde baştan sona başvuru sahibine danışmanlık vererek daha hızlı ve daha kolay olumlu bir vize sonucu elde etmenizi sağlamaktadır.

Firmamız İngiltere vize başvuruları, Ankara Anlaşması ve vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu, Ankara Antlaşması konularında 2006 yılından beri başvuru sahiplerine hizmet vermektedir. Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofislerimizi ziyaret ederek veya İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçerek başvuru işlemlerinizi başlatabilir, İngiltere Vizesi ve göçmenlik düzenlemeleri hakkında tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

"İngiltere Turist Vizesi için Bankada Para Bulundurmayanlar Neler Yapabilir?" sayfası 310 defa okundu