İngiltere Turist Vizesi Gerekli Evraklar 2019 Yılında Neler Olacak?

Okunma sayısı: 502
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak verilebilen Turist Vizesi ile İngiltere’ye ziyaret amacıyla gidilebilen vize türüdür. Genellikle çok girişli olarak verilebilen Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan Turistik Vize başvuru sahibi, alınan vize süresi ne olursa olsun 1 yıl içinde 6 aydan fazla İngiltere sınırlarında kalamamaktadır.

İngiltere Turist Vizesi başvuru sahibi İngiltere’ye yalnızca turistik amaçla gidiyor olmalıdır. İngiltere Turist Vizesi ile İngiltere’ye eğitim, mesleki kurs, çalışmak gibi amaçlarla gidileceği tespit edildiği takdirde vize başvurusu reddedilebilir.

Başvuru sahibinin göçmenlik geçmişini olumsuz etkilenecek ve gelecekteki vize başvurularında vize reddi alma ihtimali artacaktır. Vize reddi almamak veya vize reddi alındıysa bundan sonra neler yapılması gerektiği hususunda bilgi almak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.  

Öncelikle İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişinin pasaport sahibi olması gereklidir. Pasaport sahibi olmayan bireyler pasaport başvurularını ilçe nüfus müdürlüklerine giderek yapabilirler.

Başvuru sahibinin İngiltere seyahatinin süresine göre vize harcı yatırması gereklidir. İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist vizesi başvuru formu doldurulduktan sonra uzmanlarımızdan temin edilecek olan, kişinin başvuru yaptığı vizeye uygun ve kişinin yaşam şartlarını doğru şekilde ifade eden İngiltere Turist Vizesi gerekli belgeler listesi içinde yazan evraklar eksiksiz şekilde toplanmalı ve başvuru dosyası oluşturulmalıdır.

Firmamızın uzmanları başvurunuzu başından sonuna kadar takip etmekte ve vize reddi alındığı takdirde bunun nedeni araştırılarak eksik varsa giderilmesi için ek belgeler talep edebilmektedir. Titizlikle hazırlanan başvuru belgeleri ile vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yapılarak olumsuz sonucunuz olumluya çevrilebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi gerekli evraklar 2019’da şunlar olabilir; kişisel bilgiler (adı, soyadı, ev ve iş adresi, bakmakla yükümlü olduğu çocuklar vb.), maaş bordrosu, banka hesap bilgileri, varsa tapu senetleri vb. gibi varlıklarının bilgileri.

Bu belgeler kişiden kişiye değişmektedir. Örneğin bir kişi sponsor aracılığı ile İngiltere’ye seyahat edecek ise sponsorun bilgileri; kendi imkanları ile gidecek ise banka hesap bilgileri gibi birtakım belgeler talep edilebilir.

İngiltere Vizesi konusunda kafasında soru işaretleri bulunan herkes, uzman danışmanlarımızdan İngiltere Vizesi ile telefon aracılığıyla bilgi alabilir; firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerini hemen başlatabilir.