İngiltere Turist Vizesi Gerekenler Nelerdir?

Okunma sayısı: 503
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak alınan, İngiltere’ye yalnızca ziyaret amacıyla gidilebilen, genellikle çok girişli olarak verilen İngiltere Ziyaretçi Vizesi türüdür.

Başvuru sahibi, alınan vize süresi ne olursa olsun 1 yıl içinde 6 aydan fazla İngiltere sınırları içerisinde kalamamaktadır. Aynı zamanda vize süresi biten vize sahibi İngiltere’yi terk etmek zorundadır. Vizesi bittiğinde İngiltere’yi terk etmeyen kişiler, öncelikle uyarılmakta ve kendi rızasıyla çıkması için zaman tanınmaktadır.

Eğer kişi hala İngiltere’yi terk etmiyorsa son çare olarak sınır dışı edilmektedir. Böyle bir şeyin başınıza gelmemesi için başvuru prosedürleri ve İngiltere’ye gittikten sonra hak ve yükümlülüklerinizin neler olduğunu öğrenmek için firmamıza danışabilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi başvuru sahibi İngiltere’ye yalnızca turistik amaçla gidiyor olmalıdır. İngiltere Turist Vizesi ile İngiltere’ye eğitim, mesleki kurs, çalışmak gibi amaçlarla gidileceği tespit edildiği takdirde vize başvuru sahibinin göçmenlik geçmişini olumsuz etkilemekte ve vize reddi alma ihtimali artmaktadır.

Böyle bir durumun tespiti sonucunda kişi ceza alabilir ve gelecek vize başvurularında vize alımı zorlaşabilir. Vize reddi almamak veya vize reddi alındıysa nasıl itiraz edileceği hususunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Öncelikle İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişinin pasaport sahibi olması ve seyahatinin süresine göre vize harcı yatırması gereklidir. İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist vizesi başvuru formu doldurulduktan sonra uzmanlarımızca verilecek olan, kişinin başvuru yaptığı vizeye uygun ve kişinin yaşam şartlarını doğru şekilde ifade eden İngiltere Turist Vizesi gerekli belgeler listesi içinde yazan evraklar temin edilmeli ve başvuru dosyası oluşturulmalıdır.

İngiltere Turist Vizesi gerekenler şunlar olabilir; kişisel bilgiler (adı, soyadı, ev ve iş adresi, bakmakla yükümlü olduğu çocuklar vb.), maaş bordrosu, banka hesap bilgileri, varsa tapu senetleri vb. gibi varlıklarının bilgileri. Danışmanlarımızca başvuru sahibi adına alınacak olan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunup biyometrik bilgiler ile başvuru dosyası teslim edilir.

Başvuru sonucu olumlu olduğu takdirde uzmanlarımızca başvuru sahiplerine bildirilir. Başvuru sahibinin İngiltere’deki seyahati boyunca bilmesi gereken hak ve yükümlülükleri öğrenmesi seyahatin sorunsuz geçmesini sağlar. Başvuru sonucu olumsuz olduysa uzmanlarımız bunun nedenlerini detaylı şekilde araştırıp, gerekli ek evrakları talep ederek yeniden değerlendirme başvurusu yapılır ve başvuru süreci uzmanlarımız tarafından başından sonuna kadar takip edilir.

İngiltere Vizesi ile telefon aracılığıyla uzmanlarımızdan bilgi alabilir; firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret ederek her türlü sorunuza cevap bulabilirsiniz.