İngiltere Turist Vizesi Forum Bilgileri ile Başvuru Yapılabilir mi?

Okunma sayısı: 494
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, tercihen 6 ay, 2-5 yıllık veya 10 yıllık sürelerle verilebilmektedir. Genellikle çok girişli olarak verilen bu vize türünün şartlarından biri, 6 ay üzerinde alınan vize süresi boyunca 6 ayda bir İngiltere’yi terk etmeniz gereklidir. Yani 1 yıl içerisinde İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bu vize türüne başvuracak kişilerce bilinmelidir.

Bir problem ile karşılaşmamak adına 1 yıl içerisinde 6 ayı geçmeyecek şekilde İngiltere ziyaretleri yapmak başvuru sahibi için yararlı olacaktır. Aksi bir durumda İngiltere ziyareti için bir sonraki başvurularda zorluk yaratacaktır.

İngiltere Turistik Vizesi almak isteyen çoğu kişi öncelikle internet sitelerinde araştırma yapıp, sözlükleri, forumları okuyarak bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. Ancak İngiltere Turist vizesi forum bilgileri, sözlüklerde yazan bilgiler güncel olmamakla beraber uzman olmayan kişilerin yorumları ve yanlış bilgileri içermesi nedeniyle başvuru sahiplerinin vize reddi hatta vize başvuru yasağı almasına neden olmaktadır. Sadece Ziyaretçi Vizesi kategorilerinden biri olan Turist vizesi için değil, Ankara Antlaşması ile İngiltere’de bulunacak olan kişiler için de bu durum geçerlidir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi forum bilgileri güncelliğini yitirmiş (örneğin vize harç ücreti, vize başvuru formu, vize dilekçesi vb.), hatalı ve uzman olmayan kişilerin yazdığı yorumları içermektedir. Kişiler vize alırken deneyimledikleri zorlukları ve kolaylıkları yazdıkları sözlük ve forum gibi bu sitelerdeki yorum, not ve yazıların hiçbiri, bir diğer kişi için aynısı olacağı anlamına gelmemektedir.

Her bireyin vize başvuru süreci farklı işlemekte hatta vize için oluşturulacak olan başvuru dosyasına koyması gereken evrakların listesi değişiklik göstermektedir. Vize alımlarınızda titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyası oluşturmak ve vize onayını kolaylıkla alabilmek için firmamızın danışmanlarıyla iletişime geçerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İngiltere Vizesi reddi, İngiltere Vize başvuru yasağı gibi sonuçlarla karşılaşmak istemeyen kişiler, vize başvuru sürecinin nasıl işlediği, başvuru belgelerinin neler olduğu gibi konularda güncel bilgileri edinmek için bizimle iletişime geçebilir.  Profesyonel desteğin nasıl alınabileceğini, vize başvurularının nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayınız.