Anasayfa -> İngiltere Turist Vizesi Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

İngiltere Turist Vizesi Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-06 11:24:58

İngiltere Vizesi başvurularında gerekli olan vize formu Türkçe değil İngilizce doldurulmalıdır. Vize başvuru formunun nasıl doldurulması gerektiği hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

İngiltere Turist vizesi, 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak turistik, kültürel gezi vb. amaçlar ile İngiltere’yi ziyaret edebileceğiniz bir vize türüdür. Ziyaretçi Vizesi kategorilerinden biri olan Turist Vizesi genellikle çok girişli olarak verilmekte ve 6 aydan fazla vize alanların her 6 ayda bir ülkeyi terk etmesi beklenmektedir. İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla, İngiltere’de süresiz oturum izni olan veya vatandaşlığı bulunan bir kişi gibi bulunması uygun görülmemektedir.

İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapabilmek için uyulması gerekli belirli prosedürler vardır. Öncelikle kişinin vize başvurusu yapabilmesi için Pasaport sahibi olmalıdır. Pasaportu olmayanlar yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek pasaport için başvuruda bulunabilirler. Pasaport sahibi olan kişinin bir diğer adımı, başvurmak istediği vize türünü doğru seçmek olmalıdır. Başvuru sahibinin İngiltere’ye gidiş amacı ile başvurduğu vize türü uyuşmaz ise vize reddi alınması kaçınılmaz olacaktır.

Başvuru sahibi, İngiltere Turist Vizesi formu’nu İngilizce doldurmalıdır. Vize memurları İngiliz olduğu için başka bir dilde doldurulması, başvuru forumunun tercümesini gerektirir. Tercüme yapılmadığı veya profesyonel destek alınmadığı takdirde vize reddi alınma ihtimali bulunmaktadır.

Başvuru sahibi talep ettiği vize türüne ve vize süresine göre belirlenmiş olan başvuru ücretini yatırdıktan sonra uzmanlarınca başvuru sahibine verilecek olan Turist Vizesi gerekli belgeler listesindeki evrakların eksiksiz olarak titizlikle hazırlanmış olan başvuru dosyasına koyulması vize onayı alınması ihtimalini artıracaktır.

İngiltere Turist Vizesi başvuru için gerekli belgeler içerisinde eksik bilgi, sahte bilgi ve belge, gerçeğe uygun olmayan beyan bulunan belge ve tahrifat yapılmış evrak bulunması başvuruların reddine sebep olmaktadır. Başvuru sahibine uzmanlarımızca verilecek olan İngiltere Turist Vizesi başvuruları gerekli evraklar listesinin tamamını öğrenmek için bizimle irtibata geçiniz.

Firmamız, 2006 yılından beri Ankara Antlaşması, İngiltere Vizesi başvuruları ve vize retlerine itirazlar konularında hizmet vermektedir. Vize türleri, başvuru formları, başvuru gerekli belgeleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayınız.

"İngiltere Turist Vizesi Formu Türkçe Doldurulabilir mi?" sayfası 478 defa okundu