İngiltere Turist Vizesi En Az Kaç Aylık Alınabilir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-13 17:25:52

İngiltere Turist Vizesi talep edilen süreye göre 6 aylık, 2-5 yıllık ve 10 yıllık alınabilen ve genellikle çok girişli olan vize türüdür. Detaylı bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İngiltere Turist vizesi başvurusu yapmak isteyen kişinin ziyaret amacının yalnızca turistik olması gereklidir. Başvuru sahipleri İngiltere’ye turist vizesi alarak eğitim, staj, yerleşme vb. gibi amaçlarla gidemez. Yani başvuru sahipleri Turist vizesi aldıkları takdirde ger dönme niyetleri olduğunu inandırıcı şeklide ispat etmeleri gereklidir.

İngiltere Turist vizesi ile İngiltere’ye gitmek isteyen kişi ister 1 günlük, ister 1 aylık isterse 10 yıllık vize talep etsin, İngiltere’de süresiz oturum izni olan veya yerleşme hakkı olan kişiler gibi kalıcı olarak bulunamaz. Yani kişi vizesi bittiği andan itibaren İngiltere sınırları içerisinde bulunmamalıdır. Aksi takdirde suç işlemiş sayılacaktır. Vizesi 6 aydan fazla olan kişiler İngiltere sınırları içerisinde en fazla 6 ay kalabilmektedir. Örneğin, 10 yıllık çok girişli İngiltere Turist Vizesi olan bir iş adamı, her 6 ayda bir İngiltere sınırlarından çıkmak zorundadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

İngiltere Turist vizesi alabilmek için öncelikle başvuru sahibinin pasaportu olmalıdır. Pasaportu olmayanlar yaşadıkları ilin İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne giderek pasaport başvurusunda bulunabilirler. Pasaport alındıktan sonra kişi başvurmak istediği vize türünün başvuru formunu doldurmalı ve vize harcını talep ettiği süreye göre yatırmalıdır. Vize harcı yatırılıp, uzmanlarımızca başvuru sahiplerine verilecek olan gerekli belgeler listesindeki evraklar toparlanıp, tercümesi gerekenlerin tercümeleri yapıldıktan sonra, yine uzmanlarımızca kişiler adına alınan randevunun gün ve saatinde başvuru merkezinde olunmalıdır. Başvuru merkezine başvuru dosyası ile birlikte kişi, fotoğraf ve biyometrik bilgilerini vermelidir. Böylece başvuru süreci tamamlanmış olacaktır. Başvurunun 2 hafta içinde sonuçlanması öngörülmektedir. İngiltere Turistik vizesi başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Firmamız İngiltere başvurusu yapmak isteyen ve İngiltere vizesi başvurularında vize reddini tersine çevirmek isteyen herkese 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Vizesi başvuruları, vize türü ne olursa olsun komplike yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle ve dikkatlice hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapmak ve vize alma ihtimalini artırmak üzere profesyonel destek almak için İngiltere Turist Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere Turist Vizesi En Az Kaç Aylık Alınabilir?" sayfası 308 defa okundu