İngiltere Turist Vizesi Emekli Olanlar için Hangi Başvuru Belgeleri Gerekir?

Okunma sayısı: 531
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerinin turistik, kültürel, tarihi vb. gibi ziyaretini sağlayan, 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak ve genellikle çok girişli verilebilen Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir.

İngiltere Turist Vizesi süresi ne olursa olsun, 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bilinmeli ve seyahat amacının yalnızca turistik olmasına dikkat edilmelidir. Emekli olmuş bireylerin hayallerini İngiltere’ye Turist Vizesiyle gitmek her zaman süslemektedir. Ancak İngiltere Turist Vizesi başvuru belgeleri kişiden kişiye değişmektedir.

Bu nedenle başvuru yapmak isteyen bireylerin internetteki çeşitli sitelerde, forum veya sözlüklerdeki bilgilere itibar etmeyerek başvuru dosyalarını İngiltere Vizesi konusunda uzman kişilerle birlikte hazırlaması önerilmektedir. Böylece vize reddi alma ihtimali en aza indirilmiş, başvuru sahibinin maddi manevi zarara girmesi önlenmiş olacaktır.

İngiltere Turist Vizesi emekli olanlar için hangi başvuru belgeleri gerekli olduğunu öğrenebilmek için firmamız danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Bu belgelerden bazıları şu şekilde sıralanabilir.

Öncelikle başvuru yapacak olan kişinin vize başvurularında elzem olan Pasaport sahibi olması gereklidir. Pasaport başvuruları ilçe nüfus müdürlüklerine yapılmakta ve kısa süre içerisinde alınmaktadır.

Başvuru sahibi İngiltere Turist Vizesi başvuru formunu ve almak istediği süreye göre belirlenmiş vize harcını yatırarak başvuru işlemlerini başlatabilmektedir. Danışmanlarımız tarafından emekli olan vize başvuru sahiplerine gerekli belgeler listesi verilecek ve bu belgelerin doğru ve eksiksiz şekilde tamamlanması gereklidir.

Başvuru dosyasına koyulacak olan bu belgelerde eksik veya yalan beyan bulunması halinde vize memuru vize reddi; şüpheli bir durum sezmesi veya başvuru sahibinin seyahat amacının turistik olmadığı düşünüldüğü takdirde vize başvuru yasağı bile verebilmektedir.

Firmamızın uzmanları; başvuru sürecinin başından sonuna kadar başvuru dosyanızın takibini yapmakta, vize reddi alındığı takdirde vize reddinin nedenini araştırarak vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yaptığı dosyaların olumsuz sonuçlarını büyük oranda olumluya çevirmektedir.

İngiltere Vizesi ile İngiltere Vizesi ve göçmenlik yönetmelikleriyle ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuru merkezlerinin olduğu şehirde (Ankara, İstanbul, İzmir, Antep, Adana, Antalya, Bursa) yaşamayan veya bu şehirlere yakın yaşayan kişiler başvuru işlemlerini telefon aracılığı ile de başlatabilirler.