İngiltere Turist Vizesi Davetiye Örneği Bulabilir miyim?

Okunma sayısı: 647
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak, genellikle çok girişli olarak verilebilen İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir.

İngiltere’ye Turistik Vize ile gidildiğinde, alınan vize süresi ne olursa olsun, 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bilinmeli ve seyahat amacının yalnızca turistik olmasına dikkat edilmelidir.

Bu vize ile İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkeleri ziyaret edilebilmektedir. İngiltere Turist Vizesi davetiye mektubu ile İngiltere’deki bir akrabasının veya bir arkadaşının yazabileceği mektuptur.

Bu İngiltere Turist Vizesi davet mektubu içeriği; başvuru sahibi ile yazan kişinin yakınlığı, seyahatin amacı, seyahatin hangi finansal kaynaklarla sürdürüleceği, başvuru sahibinin geri döneceğine dair kanıtlar örneğin kendi ülkesindeki varlıklarının belgeleri olarak gösterilebilir.

Davet mektubu örneği hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru sahibinin İngiltere’de hiçbir tanıdığı veya yakını olmasa da bu vizeyi talep edip, başvuru yapıp alabilmektedir. Davet mektubu olmadan da İngiltere vize başvurusu yapılabilir ve başvuru dosyası ona göre hazırlanabilir.

İngiltere Turist Vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda ve vize kabulü almanın zor olduğu vize türüdür. Bu vize türüne başvuru yapmak isteyen kişinin başvuru dosyasının titizlikle hazırlanmış, İngiltere Turist Vizesi gerekli belgeleri dikkatle toplanmış olması vize onayı alabilmek için büyük önem arz eden noktalardır.

6 ay ve üzerinde alınacak turistik vizelerde dil okulu vb. gibi eğitimler en fazla 30 gün olmak kaydıyla yapılabilmektedir. Ancak eğitim için İngiltere’ye gitmek isteyenlere uygun çeşitli vize türleri mevcuttur.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Akademik Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi gibi vizeler İngiltere’ye eğitim amacıyla gitmek isteyenler için uygun vizelerdir. Eğitim amacıyla Birleşik Krallık’a gidilmesini sağlayan Turistik vizenin esas amacı turistik, kültürel vb. ziyaretler olmalıdır. 

İngiltere Turist Vizesi başvurusunda vize memurunun yanlış anlamasına neden olmamak için konusunda uzman danışmanlardan destek alınarak hazırlanan başvuru dosyasının vize onayı alma ihtimali daha yüksel olmaktadır.

Başvuru sahibinin başvurusu için sorun yaratacak bir durumu varsa bu durumun başvuru dosyasında daha net açıklanabilmesi için uzmanlarımız ek belgeler talep ederek başvuru dosyası hazırlanır veya bu sorun giderildikten sonra başvuru yapılarak başvuru süresinin uzaması ve başvuru reddi alınması engellenebilir.

İngiltere Turist vizesi reddi alındığı takdirde firmamızın danışmanları vize reddine neden olan durumu araştırarak vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yaparak olumsuz sonucu olumluya çevirebilmektedir.

Firmamız, İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları hususlarında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere Vizesi arayarak İngiltere Vizesi ve göçmenlik düzenlemeleri ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilir, Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.