İngiltere Turist Vizesi Davet Mektubu Nasıl Yazılır?

Okunma sayısı: 629
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, kültürel, turistik vb. amaçlarla İngiltere’yi ziyaret etmek isteyen kişilerce 6 aylık, 2-5 yıllık ve 10 yıllık sürelerde alınabilecek olan Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir. Genellikle çok girişli olarak verilmektedir. Bunun nedeni, 6 ayın üzerinde vize alan vize sahiplerinin, 6 ayda bir İngiltere sınırının dışına çıkması gerekliliğidir. İngiltere’de süresiz oturum izni olan bir kişi gibi bulunmaları yasaktır.

İngiltere vatandaşı veya İngiltere’de süresiz oturum izni bulunan kişilerin akrabalarının İngiltere’yi turistik, kültürel vb. amaçlarla ziyaret edebilmesi için bu vize türünü alması gereklidir.

İngiltere Turist Vizesi başvuruları gerekli belgeler listesinde, başvuru sahiplerinin böyle bir akrabası varsa bu akrabaları davet mektubu yazabilirler. Davet mektubu içeriğinde bu kişilerin yakınlık derecesi, kişilerin geldiğinde nerede ve nasıl ikamet edeceği, başvuru sahibinin seyahatinin sponsoru olunup olunmayacağı gibi bilgiler bulunmalıdır.

Davet mektubunun içeriğindeki bilgilerde, başvuru dosyasındaki bilgilerin çelişmemesi gereklidir. Böyle bir çelişki tespit edildiği takdirde başvuru reddedilme ihtimali mevcuttur.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için başvuru sahibinin vize konusunda uzman danışmanlardan alacağı danışmanlık ve yönlendirmeler oldukça önemlidir. Firmamızın danışmanları başvuru sahiplerine İngiltere Turist vizesi alımı ve Turistik vize reddine itiraz başvuruları konusunda hizmet vermektedir.

İngiltere Turist vizesi başvuru süreci, davet mektubu, başvuru prosedürleri ve sonrasında neler yapılması gerektiği, başvuru reddi alındıysa nasıl itiraz edileceği hususlarında detaylı bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayarak firmamız uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de bulunan Londra ofisimiz, Türkiye’de bulunan Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.