İngiltere Turist Vizesi Çıkma Süresi Kaç Gündür?

Okunma sayısı: 529
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi Çıkma Süresinin belirlenme süresi çeşitli nedenlerle uzayabilir veya öncelikli servisler kullanılıyorsa kısalabilmektedir. Başvuru sonuç bildirim süresini uzatan nedenlerden biri İngiltere Konsolosluğu’nun yoğunluğudur. Bazı dönemlerde vize başvuruları artmakta ve öncelikli servis kullanılsa dahi konsolosluğun işinin artması sebebiyle vize süreleri uzamaktadır.

Bir diğer İngiltere Turistik Vize süresinin uzamasının sebebi başvuru sahibinin başvuru dosyasında bulunan evrakların bazılarının eksik veya yanlış bilgi içermesidir. Gereksiz ve fazla evrak bulundurulması nedeniyle de süre uzayabilmektedir. Görevli vize memuru kişi ile ilgili bilgileri toparlarken zaman geçebilmektedir. 

İngiltere’ye turistik vize başvuru sonucunun daha hızlı çıkmasını sağlayan, kişilerin belirli ücret ödeyerek kullanabileceği servisler vardır.

Bunlardan biri başvuru sonucunuzu 5 iş günü içerisinde öğrenebileceğiniz Öncelikli Servistir (Priority Visa Service). Bu servis bir İngiliz Milletler Topluluğu (Commonwealth) ülkesine, İngiltere’ye bağımlı olan the Channel Islands and the Isle of Man’ e gitmek üzere yapılan başvurularda ve Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında kullanılamamaktadır. Öncelikli Servis’in kullanılamadığı diğer ülke ve antlaşmaları öğrenmek için bizimle geçiniz.

Bir diğer öncelikli servis Süper Öncelikli Servistir (Super Priority Visa Service). Süper Öncelikli Servis 24 saat içerisinde başvuru sonucunun çıkmasını sağlamaktadır. Süper Öncelikli Servis; İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türleri ile Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi ve Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi dışında başka bir vize için kullanılamamaktadır. İngiltere Turist Vizesi başvuru süreci, komplike yapıda olan başvurulardan biridir.

Firmamız, İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması ve Vize Retlerine itiraz konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapmak gereklidir.

Başvurularınızı hızlandıran bu ve diğer servisler hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi tıklayınız.