İngiltere Turist Vizesi Çalışanlar için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Okunma sayısı: 503
Güncellenme Tarihi:

İngiltere’ye Turist Vizesi için başvuracak ve turistik, kültürel amaçlı veya turlar aracılığıyla gidecek olan kişilerin alması gereken vize türü İngiltere Genel Ziyaretçi/Turistik Vizesi’dir. İngiltere Vizesi başvuruları ve alınması zor ve süreçleri karmaşık yapıda olan başvurulardır.

Bu vizenin başvuruları için gerekli belgeler de kişiden kişiye değişmektedir. Gerekli belgelerin neler olduğunu ve başvuru sürecinin nasıl işlediğini öğrenmek için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.  

İngiltere Turist Vizesi almak isteyen çalışan kişiler için gerekli belgeler listesinde bazı bilgiler yer alması önemlidir. Bu kişilerin çalıştığını gösteren birtakım belgeler, seyahatin nasıl finanse edileceğinin kanıtlarını gösteren evraklar, İngiltere’de kalma amacı gütmediklerini, kalıcı olarak kendi ülkelerine dönmek istediklerini ispatlayan vb. seyahat niyetinin samimiyetini ifade eden belgeler bulunmalıdır. İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapan çalışanlar belgelerine örnek olarak; maaş bordrosu, iş yeri adresleri vb. belgeler verilebilir.

İngiltere’ye Turistik vize almak isteyen çalışanlar, gidiş amaçlarının alacakları vize türüne uygun olmasına dikkat etmeliler. İngiltere’ye yapacağı ziyaretin amacının turistik olduğuna karar verdiklerinde, Turist vizesi başvuru formu ve Turistik vize harcını yatırdıktan sonra uzmanlarımızca kişinin şartlarına ve çalışanlar için Turistik vizenin türüne uygun gerekli belgeler listesi verilecektir. Başvuru formunu doldurmayan ve vize harcını yatırmayan kişiler başvuru işlemlerini ve sürecini başlatamayacaktır.

Başvuru sahipleri Turist Vizesi başvuru formunu ve vize harcını yatırdıktan sonra uzmanlarımızca verilecek olan gerekli belgeler listesindeki tüm belgeleri eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde hazırlamalıdır.

Turist Vizesi başvuru için gerekli evraklar içerisinde eksik evrak, sahte bilgi ve/veya belge bulunması başvurunun reddine sebep olacaktır.

Gerekli evraklar eksiksiz toparlanıp, tercümesi gerekenlerin tercümelerinin yapılıp, uzmanlarımızca başvuru sahibi adına alınacak olan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunulmalıdır.

Başvuru merkezine başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerini, konsoloslukta değerlendirilmek üzere gönderilmesi için elden teslim edilmelidir.

Firmamız, 2006 yılından beri başvuru sahiplerine, İngiltere Vizesi, İngiltere Turist vizesi alımı ve Turistik vize reddine itiraz başvuruları konusunda hizmet vermektedir.

İngiltere Turist vizesi başvuru süreci, başvuru prosedürleri, başvuru dosyasının nasıl hazırlanacağı, gerekli belgelerin neler olması gerektiği, başvuru kabulü sonrası ve başvuru reddi alındıysa nasıl itiraz edileceği hususlarında detaylı bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı arayabilirsiniz.