İngiltere Turist Vizesi Belgeleri Listesini Nereden Alabilirim?

Okunma sayısı: 533
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak verilebilen ziyaretçi vizesi türlerinden biridir. İngiltere’ye Turist Vizesi ile gidildiğinde, alınan vize süresi ne olursa olsun, 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bilinmelidir. Turistik vize ile İngiltere’ye yalnızca turistik amaçlarla gidilmelidir.

6 ay ve üzerinde alınacak turistik vizelerde dil okulu vb. gibi eğitimler en fazla 30 gün olmak kaydıyla yapılabilmektedir. Ancak eğitim için İngiltere’ye gitmek isteyenlere uygun çeşitli vize türleri mevcuttur.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Akademik Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi gibi vizeler İngiltere’ye eğitim amacıyla gitmek isteyenler için uygun vizelerdir. Eğitim amacıyla Birleşik Krallık’a gidilmesini sağlayan Turistik vizenin esas amacı turistik, kültürel vb. ziyaretler olmalıdır.

İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapabilmek için öncelikle başvuru sahibi, vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurup, vize başvuru harcını yatırdıktan sonra uzmanlarımızla başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

Başvuru işlemleri başladıktan sonra başvuru yapan bireyler danışmanlarımızdan alınan İngiltere Turist Vizesi başvuru belgeleri listesini toplamaya başlamalıdır. Başvuru belgeleri başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre değişiklik göstermektedir.

Örneğin çalışan bir kişi turist vizesi başvurusu yaptığı zaman başvuru belgeleri içerisinde maaş bordrosu, iş adresi gibi belgeler; çalışmayan veya kendi imkanlarıyla seyahatini finanse edemeyecek olan kişiler için sponsorun finansal bilgilerini kanıtlayan belgeler, örneğin banka hesap bilgileri, varsa tapu belgeleri gibi belgeler başvuru dosyasına koyulacaktır.

Danışmanlarımız; başvuru sahibinin özel bir durumu varsa bu özel durumun vize memuruna doğru anlatılması için ek evrak talep edebilir. Uzmanlarımız tarafından titizlikle ve dikkatle hazırlanan başvuru dosyanızın vize reddi alma ihtimali azalmaktadır. Başvuru sahiplerinin vize reddi almaması ve başvuru süresinin uzamaması için konusunda deneyimli uzmanlarımızdan başvuru süreci boyunca destek alması önerilmektedir.

Firmamız 2006 yılında beri İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması, İngiltere Vizesi başvurularında alınan retlere itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvuruları hususlarında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Vizesi arayarak uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Böylece İngiltere Vizesi ve göçmenlik düzenlemeleri ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.