İngiltere Turist Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Okunma sayısı: 505
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi başvuru yapmak isteyen kişiler İngiltere’ye eğitim, mesleki kurs, çalışmak gibi amaçlarla değil, yalnızca turistik amaçla gidiyor olmalıdır. Tespit edildiği takdirde vize başvuru sahibinin göçmenlik geçmişini olumsuz etkilemekte ve vize memurunun vize reddi vermesi ihtimali yükselmektedir. Böyle bir durumun tespiti sonucunda kişi ceza alabilir ve gelecek vize başvurularında, vize memurunda olumsuz ve şüpheli bir intiba bırakarak, vize alımını zorlaştırabilir.

İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin bir pasaportu olmalıdır. Vize başvuru yapabilmek için gerekli olan pasaporta sahip olmayan kişiler, ilçe nüfus müdürlüklerine giderek pasaport başvurusunda bulunabilir.

Pasaport alınıp, Turist vizesi başvuru formu doldurulup, talep edilen İngiltere Turist vizesi süresi için belirlenmiş vize harcı güncel ücreti yatırıldıktan sonra firmamızın uzmanları tarafından başvuru sahibine verilecek olan gerekli belgeler listesi eksiksiz olarak tamamlanmalıdır.

Bu belgelerden bazıları; başvuru sahibinin maaş bordrosu, çalışmıyor ve sponsor aracılığı ile gidiyorsa sponsor olan kişi veya kurumun bilgileri, varsa tapu belgeleri, kişisel bilgiler gibi belgeler olarak sayılabilir.

Danışmanlarımız aracılığı ile İngiltere Turist Vizesi Başvuru sahibinin adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak titizlikle hazırlanan başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler verilmelidir. Uzmanlarımız, başvuru sürecinizi başından sonunda kadar takip etmekte ve başvurunuz olumsuz olduğu takdirde, bunun nedenini araştırıp başvuru dosyasına ek belgeler talep ederek, vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yapmaktadır.

Başvuru sahipleri başvurduğu vize türünün hak ve yükümlülükleri dışına çıkmamalıdır. Turist vizesinin şartlarından biri de vize sahibinin İngiltere ziyaretinin yalnızca turistik, kültürel gezi, ziyaret gibi amaçlar taşıması gerektiğidir.

İngiltere Turist Vizesi alan kişi İngiltere’ye gittiğinde eğitim, staj, mesleki kurs, çalışmak, yerleşmek gibi amaçları olmamalıdır. Böyle bir durum tespit edildiği takdirde vize sahibi ceza alacaktır ve bu cezalar göçmenlik geçmişinde olumsuz etki bırakacak, vize memurunda olumsuz intiba bırakarak vize reddi vermesine sebep olacaktır.

Danışmanlarından İngiltere Vizesi ile telefon aracılığıyla bilgi alabilir; firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret ederek her türlü sorunuza cevap bulabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi hangi şehirde olursanız olun danışmanlarımıza telefon ile ulaşarak başlatabilirsiniz.