İngiltere Turist Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Okunma sayısı: 520
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin İngiltere’ye yapmak istedikleri seyahatin süresine göre 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak genellikle çok girişli olarak verilebilen bir vize türüdür. İngiltere Turist vizesi alan bireyler yalnızca İngiltere’yi değil Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya da ziyaret edilebilmektedir.

İngiltere Turist vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıdadır ve zor alınabilen vize çeşitlerinden biridir. Bu vize türünün başvurularını yapabilmek için öncelikle kişinin pasaport sahibi olması gereklidir.

Pasaport sahibi olmayanlar, yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüklerinden pasaport başvurusu yaparak vize başvurusu yapabilmenin ilk adımını atmış olacaklardır. Başvuru yapmak isteyen kişi pasaport sahibi olduktan sonra İngiltere Turist Vizesi başvuru işlemlerini başlatabilmek için vize harcını yatırması gerekir. Vize harcını yatırmayan kişiler başvuru işlemlerini başlatamaz, yani vize başvurusu yapamazlar.

İngiltere Turist Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır sorusunun cevabı ise vize harcı her yıl değişiklik göstermektedir. İngiliz makamlarınca her yıl 5 Nisan’da mali yılın sona ermesini takiben dolar kurundaki değişikliklere göre sterlin olarak belirlenir. Başvuru merkezlerince dolar kurundaki değişikliklere göre düzenlenen bu ücret, başvuru sahiplerince Türk lirası olarak ödenmektedir. Güncel vize harçları bilgisini firmamızın danışmanlarıyla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İngiltere Turist vizesi harçları da yatırıldıktan, vize türüne uygun başvuru formu doldurulduktan sonra danışmanlarımızca başvuru sahibine verilecek olan gerekli belgeler listesindeki belgeler toparlanıp, tercümesi yapılması gerekenlerin tercümelerinin yapılıp, uzmanlarımızca kişi için alınacak randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak, hazırlanan başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler verilmelidir. Başvuru sonucu, Öncelikli Servisler kullanılmadığı takdirde, ortalama 15 gün içerisinde belli olmaktadır.

İngiltere Turist Vizesi başvurularıyla ilgili birçok bilgi çeşitli internet sitelerinde yazmakta ancak bu güncel olmayan bilgiler ile başvuru sürecini sürdüren kişi vize reddi alabilmekte ve hatta vize başvuru yasağı alabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak ile iletişime geçerek bilgi alabilir, İngiltere’deki Londra, Türkiye’deki Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi başvuruları, Ankara Antlaşması ve Vize reddine itiraz konularında başvuru sahiplerine hizmet vermektedir. Tüm sorularınız için İngiltere Vizesi ile iletişime geçebilirsiniz.