İngiltere Turist Vizesi Başvuru Formu Nedir?

Okunma sayısı: 530
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist vizesi 6 aylık, 2-5 yıllık ve 10 yıllık sürelerde genellikle çok girişli olarak verilen Genel Ziyaretçi vizesi türüdür. 6 ayın üzerindeki vize sahibi 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla İngiltere sınırları içerisinde bulunamayacağını bilmesi gereklidir.

İngiltere Turist Vizesi başvuru formu başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için önemli bir adımdır. İngiltere Vizesi türlerinin hepsinde olduğu gibi Turist vizesi başvuruları için de izlenmesi gereken belirli prosedürler vardır.

Bu prosedürlerin başlayabilmesi için öncelikle kişinin Pasaport sahibi olması gereklidir. Pasaport sahibi olmayan kişiler vize başvuruları için gerekli olan pasaport başvurusunu ilçe nüfus müdürlüklerine giderek yapabilirler.

Pasaport sahibi olan kişi daha sonra almak istediği vize türüne uygun vize İngiltere Turist Vizesi başvuru formunu doldurması gereklidir. Bu formda istenilen kişisel ve finansal bilgilerden bazıları; başvuru sahibinin adı, soyadı, ev ve iş adresi, mesleği, maaş bordrosu, hesap bilgileri, varsa tapu belgeleri olarak sıralanabilir.

Bu bilgiler başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre değişiklik gösterdiği için, başvurmak isteyen kişiler kendilerine uygun İngiltere vize başvuru gerekli belgeleri hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirler.

İngiltere Turist Vizesi başvuru formu doldurulduktan ve vize harcı yatırıldıktan sonra danışmanlarımızca başvuru sahibine temin edilecek olan başvuru için gerekli belgeler listesi içerisindeki evrakları başvuru sahibi eksiksiz şekilde tamamlayarak başvuru dosyasına eklemelidir.

Başvuru dosyasında eksik olan belgeler nedeniyle vize memuru vize reddi verebilmektedir. Firmamız vize reddi alındığı takdirde başvuru sahiplerinden bu eksik evrakları talep ederek başvuru dosyasını eksiksiz hazırlamakta ve kişinin özel durumu varsa bunu daha dürüst ve net şekilde vize memuruna ifade edilmesini sağlamaktadır.

İngiltere Turist Vizesi başvuru prosedürleri içerisinde gerekli evraklar listesi tamamlandıktan sonra bizim tarafımızdan başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak dosyanızı ve biyometrik bilgilerinizi, İngiltere Konsolosluğunca değerlendirilmek üzere gönderilmesi için, teslim etmelisiniz.

İngiltere Turist Vizesi başvuru formu nasıl doldurulur vb. gibi sorularınız için danışmanlık ofislerimizi ziyaret edebilir, İngiltere Vizesi ile uzmanlarımıza danışarak bilgi alabilirsiniz. Firmamız 2006 yılında beri İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması, İngiltere Vizesi başvurularında alınan retlere itirazlar hususlarında hizmet vermekte olan bir şirkettir.