İngiltere Turist Vizesi Banka Hesabı Neden Talep Edilir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-13 17:17:05

İngiltere Turist Vizesi başvurusunda gerekli belgeler içerisinde önemli bir yere sahip olan banka hesap bilgileri, başvuru sahibinin seyahatini nasıl finanse edeceğinin ve seyahati sırasında maddi sıkıntıya düşmeyeceğinin ispatı olarak talep edilmektedir.

İngiltere Turist vizesi başvuru sahiplerinin taleplerine göre 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık süreler için verilebilen, İngiltere’ye ziyaret amaçlı, çok girişli bir vize türüdür. İngiltere’ye Turist vizesi alan kişiler sadece İngiltere’ye değil Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’ya da seyahat edilebilmektedir.

İngiltere Turist vizesi başvuru belgeleri içerisinde kişinin maddi ve kişisel durumunun bu turistik seyahate uygunluğunu kanıtlayan bilgiler bulunmalıdır. Bu belgelerden bazıları kişinin maaş bordrosu, varsa tapu belgeleri ve banka hesap bilgileri olarak örneklendirilebilir. İngiltere Turist Vizesi başvurularında banka hesap bilgilerinin bulunması, kişinin başvurduğu Turist vizesinin süresi ne olursa olsun İngiltere’ye ziyareti sırasında kendine bakabilecek kadar bir miktar finansal kaynağının olması, İngiltere hükümetinden yardım almayacağını kanıtlaması gereklidir. Banka hesap bilgileri veya hesap dökümü bilgilerinin başvuru sahibinin İngiltere Turist Vizesi başvuru dosyasında bulunması başvurunun olumlu sonuçlanması için çok önemli bir adımdır.

Firmamızın uzmanlarından İngiltere Turist Vizesi başvuruları ve gerekli belgeleri hakkında bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayınız. Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması, Vize Reddine İtiraz başvuruları konusunda alanında uzman danışmanlarıyla hizmet vermekte olan bir şirkettir.

"İngiltere Turist Vizesi Banka Hesabı Neden Talep Edilir?" sayfası 306 defa okundu