İngiltere Turist Vizesi Banka Hesabı Bilgileri Neden Gereklidir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-14 08:19:58

İngiltere Turistik Vizesi; banka hesabı bilgileri, maaş bordrosu, varsa tapu belgeleri vb. gibi belgelerin başvuru dosyasına koyulması gerekliliği bulunan, Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir.

İngiltere Turist vizesi, İngiltere’yi turistik, kültürel vb. amaçlar ile ziyaret etmek isteyen kişilerin, 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak alabileceği Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir. Turistik vize genellikle çok girişli olarak verilmekte ve başvuru sahibinin 6 aydan fazla aldığı vize süresi içerisinde İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla kalmamalıdır. Başvuru sahibi 10 yıllık Turistik vizesi de alsa 6 ayda bir İngiltere sınırları dışına çıkmalı, İngiltere’de süresiz oturum izni olan veya vatandaşlığı bulunan bir kişi gibi bulunmamalıdır.

Başvuru sahipleri başvurduğu vize türünün hak ve yükümlülükleri dışına çıkmamalıdır. Her vize türünün kendi içerisinde belirlenmiş şartları bulunmaktadır. Turist vizesinin şartlarından biri de vize sahibinin İngiltere ziyaretinin yalnızca turistik, kültürel gezi, ziyaret gibi amaçlar taşıması gerektiğidir.

İngiltere Turistik vizesi, diğer tüm İngiltere vizesi türlerinde olduğu başvuru dosyasına koyulması gereken belirli belgeler vardır. Bu belgeler, başvuru sahiplerinin yaşam şartlarına ve standartlarına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin çalışan kişiler için bu evrakların içerisine maaş bordrosu, iş adresi, banka bilgileri vb. gibi evraklar girebilmektedir.

Başvuru sahiplerinin Turist Vizesi banka hesabı bilgileri, İngiltere Turist Vizesi için gerekli belgeleri içeren başvuru dosyasında bulunmalıdır. Bu, vize memurunun vize onayı vermesini kolaylaştıran unsurlardan yalnızca bir tanesidir. Başvuru dosyası kişinin finansal kaynaklarını da kanıtlayan dosyaların bulunması vize sonucunun olumlu olması için elzemdir. Bunlara örnek olarak; başvuru sahibinin otel rezervasyonları, uçak biletleri vb. gibi giderleri için kişinin mali kaynaklarının bu seyahate yetip yetmeyeceği konusunda vize memurunun şüpheye düşmesini önleyecek evraklar verilebilir. Turist Vizesi bankada para bulundurmayanlar başvuru sürecinde zorluklar yaşayabilirler. Başvuru sahipleri seyahatlerini nasıl finanse edeceklerini kanıtlamak zorundadırlar. Aksi takdirde vize reddi alınabilmektedir.

Firmamız, 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması ve Vize Retlerine İtiraz konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Vize retlerine itiraz, vize onayı için gerekli evrakların neler olduğu, vize başvurularının nasıl yapılacağı, göçmenlik düzenlemeleri gibi konularda bilgi almak istiyorsanız İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayınız.

"İngiltere Turist Vizesi Banka Hesabı Bilgileri Neden Gereklidir?" sayfası 309 defa okundu